КИЇВ (QHA) -

Українська альпіністка Ірина Галай зробить безкисневе сходження на четверту по висоті вершину світу — гору Лходзе. Про це вона повідомила на прес-конференції у Києві 4 квітня, передає кореспондент QHA.

— Якщо завдання буде успішно виконане, то це стане першим серед українських жінок безкисневим сходженням на гірську "зону смерті", — заявила альпіністка.

Ірина Галай розповіла, що у минулому році вона здійснила сходження на найвищу гору світу — Еверест.

— Перебуваючи в базовому штурмовому таборі 10 днів я не втратила вагу, а набрала ще 3 зайвих кілограми, при тому, що всі альпіністи після сходження втрачають до 10 – 15 кілограм. Я добре їла і спала. Цей і ще низка інших факторів дали мені впевненість, що я зможу піднятися на вершину без кисневої маски, — пояснила своє рішення Ірина.

Розповідаючи про метод тренувань, вона підкреслила, що «фізична підготовка допомагає до певної висоти, а далі альпініста рятує сила волі».

Однією з причин своїх сходжень Ірина назвала бажання пропагувати альпінізм, так як «в Україні всі захоплюються футболом і боксом, забуваючи про інші види спорту».

Своє сходження Ірина Галай планує у квітні.

Говорячи про свої подальші плани, альпіністка повідомила, що «на наступний рік знову підніметься на один з восьмитисячників».

Також вона зазначила, що такі сходження коштують недешево. За сходження на Еверест потрібно заплатити 50 тис доларів, а за сходження на Лходзе — 13 тис доларів плюс спорядження вартістю близько 5 тис доларів.

Нагадаємо, що за всю історію сходження на Еверест загинуло 300 осіб, з них 100 — тому що були без кисневої маски. Висота Евересту 8 848 метрів. Висота гори Лходзе 8 516 метрів.

QHA