КИЇВ (QHA) -

Український паралімпієць, спортсмен-візочник Олег Іваненко переплив через Босфорську протоку, встановивши новий рекорд у категорії "Людина, унікальні можливості, марафони".

Як заявила радник міністра інформаційної політики з питань міжнародних комунікацій Марина Соботюк, українець переплив через Босфор зусиллями одного біцепса і м'язів кистей рук.

— Олег Іваненко — перша в Україні людина на інвалідному візку з 1 групою інвалідності, яка 22 липня 2018 року перепливла протоку Босфор у рамках крос-континентальної гонки, — зазначила вона.

За її словами, за 30 років проведення змагання по запливу через Босфор не було жодного плавця з більш ніж 40 країн світу з такими фізичними вадами, як у Іваненка.

— Він став першим, хто проплив 6,5 кілометрів без зупинки з Азії в Європу. Свій новий рекорд він присвятив Україні, — зазначила вона.

Нагадаємо, український плавець Андрій Говоров, який родом із Севастополя, на змаганнях у Римі встановив світовий рекорд на дистанції 50 метрів батерфляєм. У фіналі змагань Говоров показав час 22,27 секунди.

QHA