Информационное агентство QHA («Агентство «Крымские новости»)


Необхідність створення

 

В умовах інтенсивного розвитку інформаційного обміну між різними державами, співтовариствами і соціальними групами особливо важливим є встановлення контактів на основі позитивного діалогу. Співпраця представників різних країн і народів має ґрунтуватися на взаємній повазі і розумінні, толерантності та терпимості. Досягнення таких глобальних цілей багато в чому залежить від ступеня інформаційної відкритості суспільства. У зв'язку з цим великої актуальності та значущості набуває діяльність сучасних засобів масової інформації. У нинішніх умовах до традиційних функцій ЗМІ – інформаційної, ознайомчої, агітувальної, – додається ще одна, не менш важлива, – роз'яснювальна. Сучасні ЗМІ зобов'язані не просто інформувати про ту чи іншу подію, але достовірно, неупереджено й об'єктивно висвітлювати весь комплекс проблем певного співтовариства. Інформаційна насиченість, у свою чергу, сприяє зняттю стереотипів і упереджень, встановленню дружніх контактів і проведенню позитивного діалогу. Всі ці фактори стали основою і передумовою для відкриття в Криму інформаційного агентства QHA.


Місія

 

Інформаційне агентство QIRIM HABER AJANSI – QHA (агентство «Кримські новини») зареєстроване в Державному Комітеті України з питань телебачення і радіомовлення 14 березня 2005 року (ліцензія № 124). Повноцінну діяльність з надання новинної інформації на сайті www.qha.com.ua агентство почало 18 травня 2006 року демонстрацією в мережі Інтернет траурного мітингу, приуроченого до 62-ї річниці Депортації кримськотатарського народу, який пройшов на центральній площі Сімферополя (АР Крим). Основним завданням агентства є надання об'єктивної і повноцінної інформації про події в Криму. ІА QHA спеціалізується в області збору, обробки і поширення новинної і аналітичної інформації про події в Криму, в Україні та в світі. Агентство ставить собі за мету повноцінне і достовірне висвітлення подій, що відбуваються в різних сферах суспільного життя регіону, країни і світового співтовариства. Головний принцип діяльності QHA – швидке, об'єктивне і правдиве інформування про події в Україні та Криму світових масмедіа і, навпаки, оповіщення українських і кримських ЗМІ про події у світі. Інформаційне агентство QHA – одне з небагатьох в Україні агентств новин, що має право подання інформації українською, кримськотатарською, турецькою, англійською та російською мовами. Сьогодні QHA здійснює свою інформаційну діяльність англійською, турецькою, румунською, російською та українською мовами. Широкий мовний спектр дозволяє зробити продукцію агентства доступною аудиторії різних країн і організувати рівномірний і стабільний потік новинної і аналітичної інформації для слов'яномовних, англомовних і тюркомовних споживачів. Таким чином, агентство є своєрідним мостом між громадянами різних держав, представниками різних національностей і конфесій. Крім того, інформаційна діяльність агентства сприяє популяризації Криму як особливого регіону України, що має свою політичну, економічну, етнічну специфіку.


Об'єднання тюркомовних новинних агентств – ТКА

 

У 2008 році інформагентство QHA стало членом Об'єднання тюркомовних новинних агентств (ТКА), до якого увійшли Анатолійське агентство/Anadolu Ajansı (Туреччина), «АзерТАдж» (Азербайджан), «Казінформ» (Казахстан), «Кабар» (Киргизстан), «ТАК»/Turkish News Agency (Північний Кіпр), «Татар-інформ» (Республіка Татарстан, Росія), «Башінформ» (Башкортостан, Росія). Об'єднання ТКА бачить своїм завданням розвиток зв'язків між тюркомовними народами, поширення і популяризацію в інформаційному просторі відомостей про життя тюркомовних країн і народів. Саме з такою метою між агентствами було досягнуто домовленість про забезпечення щоденного обміну новинами політичного, економічного, громадського та культурного життя тюркомовних країн і народів у зручному для агентств режимі (використання новин з посиланнями і гіперпосиланнями, обмін банерами, цитування і гіперпосилання в новинах, підготовка щоденного новинного пакета для агентства-партнера). Подібне єднання, підтримка і співробітництво новинних агентств – один зі шляхів збереження ідентичності, мови, культурних цінностей тюркських народів.