КИЇВ (QHA) -

10 квітня 1883 року світ побачила перша кримськотатарська газета «Терджиман» («Перекладач»), засновником якої є кримськотатарський просвітитель Ісмаіл Гаспринський. З 10 квітня 2011 року прийнято відзначати День кримськотатарської журналістики.

Сьогодні виповнюється 135 років з дня виходу першого номера кримськотатарської газети.

«Терджиман» — перша в історії газета кримськотатарською мовою, яка висвітлювала політичну, економічну і культурну сфери кримськотатарського народу.

Видання виходило до 1918 року і фактично було друкованим органом тюркомовного населення Російської імперії. Ця газета довгий час залишалася єдиним тюркомовним періодичним виданням в Росії, і з ХХ століття вважалася найстарішою мусульманською газетою у світі. Вона була задіяна не тільки в Росії, але і в Персії, Китаї, Туреччині, Єгипті, Болгарії, Франції, Швейцарії та США.

QHA повідомляло, що 10 квітня о 14:00 у приміщенні Національної спілки журналістів України відбудеться круглий стіл, присвячений 135-річчю від дня виходу першого номера кримськотатарської газети «Терджиман», а також Дню кримськотатарської журналістики на тему: «Історія розвитку ЗМІ Криму і сучасний стан свободи слова в окупованому Криму». Журналісти і правозахисники обговорять на заході ситуацію зі свободою слова в окупованому Криму.

QHA