КИЇВ (QHA) -

Сьогодні, 25 травня, триває 12-й день голодування українського режисера Олега Сенцова, який незаконно утримується владою РФ.

В'язень Кремля оголосив голодування 14 травня з вимогою звільнити усіх українських політв'язнів.

Відзначимо, що 1 і 2 червня відбудеться глобальна акція #SaveOlegSentsov. Активісти, які вимагають від уряду Росії звільнити українського кінорежисера, кримчанина Олега Сенцова, оголосили про план своїх дій перед Чемпіонатом світу з футболу, який Росія збирається приймати з 14 червня.

Як повідомляється на сторінці Save Oleg Sentsov у соціальній мережі Facebook, волонтери кампанії є навіть в окупованому Криму.

Так, волонтер з Криму намалював малюнок з українськими візерунками і написом "Save Oleg Sentsov".

Активісти кампанії вимагають від Росії звільнити Олега Сенцова і всіх політичних в'язнів, а країни "Великої сімки" — винести це питання на обговорення під час 44-го саміту G-7, 8 – 9 червня у Канаді.

Як відомо, наприкінці серпня 2015 року Північно-Кавказький військовий окружний суд Росії засудив Олега Сенцова до 20 років позбавлення волі.

Відзначимо, спікер Міністерства закордонних справ (МЗС) України Мар'яна Беца заявила, що Україна розглядає усі можливі варіанти звільнення Олега Сенцова. Речниця МЗС підкреслила, що можливий варіант обміну Олега Сенцова на директора «РИА Новости Украина» Кирила Вишинського, якого затримали у Києві за підозрою у державній зраді.

Нагадаємо, адвокат Дмитро Дінзе на прес-брифінгу заявив, що Олег Сенцов голодуватиме до кінця. Раніше уповноважений президента України у справах кримськотатарського народу Мустафа Джемілєв заявив, що попросить Сенцова і Балуха припинити голодування.

QHA