БАКУ -

У столиці Азербайджану відбувся захід, присвячений першій річниці спроби перевороту у Туреччині.

Учасники заходу під назвою «Дастан 15 липня» вшанували хвилиною мовчання пам'ять синів і дочок Туреччини та Азербайджану, які віддали життя за незалежність і територіальну цілісність своїх країн.

Відбувся показ фільму, присвяченого подіям 15 липня — Дня демократії і національної єдності у Туреччині.

Помічник президента Азербайджану з суспільно-політичних питань Алі Гасанов зачитав звернення президента Ільхама Алієва на адресу турецького колеги Реджепа Таїпа Ердогана з нагоди річниці спроби державного перевороту у Туреччині.

Помічник президента наголосив, що події 2016 року довели, що зломити волю народу неможливо.

Гасанов звернув увагу на кроки зі зміцнення державності та національної єдності у Туреччині.

За його словами, особи, причетні до загибелі 250 жителів Туреччини, мають бути піддані заслуженому покаранню.

— Тієї злощасної ночі 15 липня 2016 року жителі Азербайджану теж не склепили очей,  зазначив Гасанов, наголосивши, що єдність, солідарність і братерство азербайджанського і турецького народів є прикладом для інших тюркських країн.

Посол Туреччини в Азербайджані Еркан Озорал зі свого боку подякував Азербайджану за підтримку. Він зазначив, що азербайджанська держава завжди підтримувала Туреччину у боротьбі з FETÖ.

В рамках заходу була організована виставка про спробу перевороту терористичної течії Фетхуллаха Ґюлена (FETÖ) у Туреччині.

На виставці демонструються фотографії агентства «Анадолу», зроблені в ніч і на ранок після спроби перевороту 15 липня 2016 року.

Група військовослужбовців ЗС Туреччини, які перебувають у терористичному русі Фетхуллаха Ґюлена, в ніч з 15 на 16 липня 2016 року вчинила спробу збройного захоплення влади в країні. Дії хунти були рішуче зупинені завдяки діям керівництва країни і органів правопорядку, а також пересічних громадян. Загинуло близько 250 людей.

ФОТО: АА

ДЖЕРЕЛО: АА

QHA