ОДЕСА (QHA) -

Сьогодні, 2 травня, в Одесі на Куликовому полі неспокійно. Прихильники "Антимайдану" вступають у словесні перепалки з проукраїнськими активістами і провокують один одного на конфлікт. З одного боку активісти кричать: «Бандерівські біси, геть з Одеси», інші ж скандують проукраїнські гасла.

Традиційно куликовці спробували прогнати екс-керівника «Правого сектора» в Одесі Сергія Стерненка і одного з його прибічників. Сторони розвела поліція комунікації.

Серйозних сутичок вдалося уникнути. При цьому, з місця проведення акції нікого не виводили.

Відзначимо, що поліція не допускає ескалації — співробітники групи превентивної комунікації (поліція діалогу) всіляко заспокоюють схвильованих активістів.

Окрім того, працює ситуаційний центр поліції, де правоохоронці детально розбирають те, що відбувається на Куликовому полі. У цьому штабі присутні співробітники усіх взаємодіючих органів.

— Ми оперативно відпрацьовуємо отримані дані, даємо вказівки особовому складу на переміщення. Також з ситуаційного центру керують рухом центру, звідси вже зняли у деяких місцях обмеження руху, — розповів заступник начальника ДУНП в Одеській області Сергій Махотін.

На місці присутній керівник обласної Нацполіції Дмитро Головін і перший заступник міністра внутрішніх справ Сергій Яровий.

Близько 15:30 активісти організації "Вуличний фронт" напали на чоловіка, який йшов з квітами на Куликове поле. Інцидент стався на залізничному вокзалі. Чоловіка декілька разів вдарили в обличчя та пошкодили око. Поліція затримала одного з нападників. Його доставили до Приморського відділку поліції.

Начальник ДУНП Дмитро Головін повідомив, що відкрито кримінальне провадження за статтею 125 КК — «умисне нанесення легких тілесних ушкоджень».

Відзначимо, що сьогодні в обід невідомий зателефонував до поліції та повідомив про мінування Куликового поля. Під час оперативних дій біля Будинку Профспілок була помічена незрозуміла сумка, яка лежала серед квітів.

Нагадаємо, 2 травня 2014 року в Одесі під час масових заворушень за участю проукраїнських і проросійських активістів загинуло 48 осіб, понад 200 були поранені. Більшість жертв загинули в Будинку профспілок. Слідство встановило, що масові заворушення в Одесі були організовані й спеціально сплановані. За фактом подій правоохоронні органи України відкрили близько десятка кримінальних проваджень.

QHA