КИЇВ (QHA) -

Посадові особи України за рідкісним винятком встигли подати свої декларації у встановлений законом термін. Негативна реакція суспільства не змусила себе чекати, адже крім завидного фінансового добробуту, нардепи і чиновники виявилися власниками найрізноманітніших предметів розкоші.

Так, депутат від БПП Анатолій Матвієнко задекларував як своє майно храм Успіння пресвятої Богородиці у селі Бирлівка Вінницькій області.

Мер Дніпра Борис Філатов виявився власником колекції нецке загальною вартістю 164 млн гривень і... квитка у космос.

Депутат від фракції «Воля народу» Олесь Довгий зазначив у своїй декларації 95 картин і 888 доларів «боргу тещі».

Глава МВС України Арсен Аваков згадав діаманти, шуби, колекцію вин — і жодного транспортного засобу.

Депутат Володимир Парасюк вказав смарт-годинник за вісім тисяч гривень, «подарований святим Миколаєм».

«Опозиційний блок» відзначився у традиційному для лідерів свого прабатька, Партії регіонів, ключі: Нестор Шуфрич виявився володарем 50 ікон, а Сергій Добкін — 19 годинників.

Дивним чином проявив себе глава Спеціалізованої антикорупційної прокуратури Назар Холодницький. У нього на балансі виявилося дві земельні ділянки в 1000 і 1200 кв. м та позашляховик Mitsubishi Outlander. Однак при зароблених за 2015 рік більш ніж 300 тисячах гривень проживати йому доводиться в досить спартанських умовах  у квартирі площею 17,6 кв. м.

Але вишенькою на торті е-декларування виявилося почуття гумору колишнього комбата «Айдара» Юрія Мельничука. У своїй декларації він вказав трильйон гривень грошових активів, таким чином замахнувшись на 12-е місце серед найбагатших людей світу у списку «Форбс», змістивши звідти власника і творця мережі «Фейсбук» Марка Цукерберга. «Це був такий невдалий жарт»,  заявили у прес-центрі «Волі народу».

Нагадаємо, що крайній термін подачі декларацій про доходи за 2015 рік закінчується сьогодні 31 жовтня, а за неправдиві відомості передбачене кримінальне покарання аж до позбавлення волі терміном на два роки.

QHA