РОСТОВ-НА-ДОНУ (QHA) - -

У Північно-Кавказькому військовому окружному суді учора проходив розгляд справи щодо жителя Луганської області Олексія Сізоновича. 60-річного українця звинувачують у підготовці теракту в Ростовській області. Про це повідомив журналіст інтернет-видання «Кавказький вузол» Владислав Рязанцев.

Прокуратура стверджує, що «український диверсант» хотів підірвати урну на території вокзалу в Кам'янсько-Шахтинському Ростовської області.

За версією слідства, Сізонович і невстановлена ​​особа у квітні 2014 року створили в Києві організовану групу, домовившись про вчинення терористичних актів у Росії і в Україні. Стверджується, що керівництвом займалася не встановлена слідством особа, а підсудний збирав інформацію про об'єкти транспортної інфраструктури і, володіючи спеціальними знаннями в області вибухотехніки, виготовляв різні вибухові пристрої. У кінці травня 2016 року українець нібито отримав завдання поїхати до Каменськ-Шахтинського, щоб визначити місце для закладки бомби. Теракт, за версією прокуратури, планувався на вересень того ж року.

Як було виявлена «диверсія», поки невідомо. Владислав Рязанцев, що проводив трансляцію із залу суду, розповів, що спочатку Сізоновича нібито намагалися затримати «оперативники Міністерства державної безпеки ЛНР», проте, за словами останніх, він сховався від них, стрибнувши в річку, а потім вже був затриманий російськими прикордонниками в районі ростовського Донецька.

— Судді сміються: «А в яку річку стрибали?». «Я плавати не вмію...», - відповідає їм Олексій Сізонович, — пише Рязанцев.

Зараз українському громадянину інкримінуються ч. 1 ст. 30, ч. 2 ст. 205 (підготовка терористичного акту), ч. 3 ст. 222.1 (незаконні придбання, передача, збут, зберігання, перевезення або носіння вибухових речовин або вибухових пристроїв) і ч. 1 ст. 322 КК РФ (незаконний перетин державного кордону Росії).

Як пізніше уточнив журналіст, Олексій Сізонович — колишній шахтар. Його справу розглядає прокурор Кузнєцов, який займався також справою Надії Савченко.

ФОТО: Владислав Рязанцев

QHA