КИЇВ (QHA) -

Рівень поінформованості жителів України про тих, хто представляє їхні інтереси у місцевих радах, дуже низький. Про це заявив журналіст, політичний експерт, провідний аналітик дослідницької компанії «Ю. С. С.» Олексій Біловол на прес-конференції 23 вересня у Києві.

Прізвище чинного депутата від свого округу можуть правильно назвати лише 12% опитаних, а 75% громадян навіть не мають поняття, хто є депутатом обласної (міської) ради від їхнього округу.

Такий висновок Олексій Біловол зробив, виходячи з результатів досліджень, проведених компанією «Ю. С. С.» з 11 по 19 вересня цього року. Опитування проводилося методом формалізованого інтерв'ю (face-to-face). У дослідженні взяло участь 2100 жителів з усіх регіонів України (за винятком Криму та окупованих територій Донбасу) у віці від 18 років.

Дослідники поділилися своїми прогнозами щодо майбутніх виборів. На їх думку, якби вибори відбулися в середині вересня 2015 року, то найбільшу кількість голосів отримали б депутати від блоку Петра Порошенка «Удар – Солідарність» – 12,1%, «Батьківщини» – 9,9%, «Самопомочі» – 9,7%. За «Опозиційний блок» готові віддати голос 7,8% опитаних. Зростають шанси у Радикальної партії Олега Ляшка – 4%, а також Політичної партії «Наш край» – 3,5%. «Громадянська позиція» Анатолія Гриценка отримала б 2,5% голосів опитаних. Нижче цієї риси залишилися «Свобода», «Народний контроль», «УКРОП», «Відродження», «Демократичний альянс».

При цьому варто врахувати, що існує досить великий люфт – 21,6% опитаних поки не визначилися з вибором. Тому є підстави припускати, що перераховані вище партії зуміють пройти 5%-й бар'єр.

Щодо критеріїв голосування, то, згідно з дослідженнями, 60% виборців віддадуть перевагу певному набору особистих якостей кандидата, для 18% громадян принциповою є партійна приналежність політика, і тільки 16% цікавить його професіоналізм і реальні дії.

QHA