КИЇВ (QHA) -

День перемоги над нацизмом у Другій світовій війні у Києві почався з пікету під стінами телеканалу «Інтер», який влаштували «Національний корпус» і «Національні дружини». Вони вимагали позбавити телеканал ліцензії, оскільки в його ефірі ведучі святкового концерту озвучили «пропагандистські заяви».

Раніше у соцмережах опублікували уривок концерту телеканалу «Інтер», в якому ведучі заявили, що «не можуть дозволити, щоб вулиці наших міст називали іменами фашистських злочинців, а їхні портрети безкарно проносили у факельних маршах по нашій столиці, де кожен метр политий кров'ю наших співвітчизників».

Лідер партії «Національний корпус» Андрій Білецький заявив, що телеканал «робить заяви, спрямовані на розкол країни».

9 травня невідомі облили нечистотами і зеленкою керівника Російського центру науки і культури Костянтина Воробйова. Відео, на якому Воробйов каже, що його «облили невідомі», опублікував на своїй сторінці у Facebook волонтер Родіон Шовкошитний.

У Києві на честь Дня перемоги над нацизмом у Другій світовій війні обмежили рух в районі Парку слави. Правоохоронці затримали чоловіка, який намагався пройти з рушницею на територію масових заходів біля станції метро «Арсенальна». Зброю відправили на експертизу, а чоловіка відвезли до районного відділення поліції для встановлення особи.

Також поліція затримала двох жінок із забороненою символікою. На них оформили протоколи за адміністративні правопорушення.

Сьогодні декілька націоналістів намагалися прорвати кордон поліцейських біля станції метро «Арсенальна». У результаті правоохоронці затримали главу броварського осередку організації «Моноліт».

Сьогодні о 9:30 на території Національного музею історії України у Другій світовій війні відбулася церемонія прийняття військової присяги бійцями 101-ї окремої бригади охорони Генштабу Збройних сил України.

В цілому по Україні планують провести близько 1,5 тисячі заходів, в яких можуть взяти участь близько 355 тисяч осіб.

QHA повідомляло, що 9 травня в Україні відзначають День перемоги над нацизмом у Другій світовій війні 1939 — 1945 рр. У цей день прийнято вшановувати пам'ять усіх, хто боровся з нацизмом.

Джерело: ВВС, Українська правда

QHA