КИЇВ (QHA) -

Більше 90% українських студентів, які здобувають вищу освіту за кордоном, ніколи не повернуться в Україну. Таку думку висловив президент «Всеукраїнської асоціації компаній з міжнародного працевлаштування» Василь Воскобойник у коментарі QHA.

— 72% українців хочуть, щоб їхні діти і онуки жили і навчалися за кордоном. І справа не в якості освіти, а в тому, що вони не бачать перспектив тут, в Україні, — сказав він.

За словами експерта, на сьогодні українська молодь краще обере «спокійне і розмірене життя у Європі». Також він підкреслив, що з «закордонним дипломом» легше працевлаштуватися в Україні.

— Ті, хто не зможуть всидіти на місці, ті, хто захочуть змінити щось у своїй країні — вони обов'язково повернуться. Я дуже на це сподіваюся, — зазначив він.

Воскобойник додав, що подібна тенденція в Україні буде спостерігатися ще протягом 10 років, і що у перспективі Україна зможе стати країною, яка сама прийме велику кількість трудових мігрантів.

Нагадаємо, раніше глава департаменту Центру східних досліджень у Польщі Марта Ярошевич заявила про те, що українські трудові мігранти в Польщі рідко звертаються за допомогою у поліцію або до правозахисних організацій.

QHA