ЛІССАБОН (QHA) -

Російські окупаційні власті під виглядом реставрації знищують Ханський палац у Бахчисараї, з метою переписати історію корінного народу кримського півострова — кримських татар і спотворити історичну дійсність, заявила у Ліссабоні на міжнародній конференції «Деокупація Криму: коли і як» колишній директор Ханського палацу Ельміра Аблялімова.

За її словами, злочин знищення культурної спадщини полягає в нехтуванні принципом науковості та застосування звичайних будівельних норм до об'єкту історичного значення.

— Під виглядом реставрації, Росія фактично знищує єдиний у світі пам'ятник кримськотатарської палацової архітектури. Окрім цього, порушений принцип зворотності — вже сьогодні неможливо впізнати Ханську мечеть, яка є частиною комплексу. Це все є спробою переписати історію кримських татар як корінного народу і спотворити історичну дійсність, — сказала вона.

Відзначимо, що головними темами конференції «Деокупація Криму: коли і як» стали ситуація у сфері прав людини в окупованому Криму, протидія знищенню кримськотатарської спадщини — Бахчисарайського палацу і міжнародна підтримка України на шляху боротьби за відновлення територіальної цілісності.

Нагадаємо, у березні 2018 року в Організації Об'єднаних Націй з питань освіти, науки і культури (ЮНЕСКО) оприлюднили доповідь про погіршення ситуації із захистом культурної спадщини в окупованому РФ Криму. У документі ЮНЕСКО вказали факти порушень окупаційної влади в області захисту культурної спадщини.

QHA