ЯМАЛ (QHA) -

Український режисер, кримчанин Олег Сенцов, перебуваючи в колоніях РФ, сильно схуд, погано харчувався. Також у нього почалися проблеми з серцем.

Про це розповів адвокат Сенцова Дмитро Дінзе.

— За два з половиною місяці у нього загострився ревматизм. Він там у холоді перебував, холодні камери, холодні автозаки, поїзд, в якому він їхав, без опалення. Йому виписали мазь зігріваючу. Ще у нього почалися проблеми з серцем. Лікар попросив його картки дитячі. Я думаю, що найближчим часом ми ці картки знайдемо, направимо до колонії, і Олегу буде призначено лікування, — сказав адвокат.

За словами Дінзе, поки Сенцов знаходиться в колонії «Білий ведмідь» у Ямало-Ненецькому автономному окрузі. До нього там не застосовується ніяких утисків і тортур.

— До Олега там шанобливе ставлення, ніхто не утискає. Раніше там були жорстокі умови, були і побиття, і не дуже хороші умови утримання. На даний час, коли керівництво колонії змінилося, умови хороші. Наскільки це можливо. Вони дотримуються законності, дотримуються правил внутрішнього розпорядку. Як в армії, все суворо за статутом. З огляду на це і дисципліна залізна, — додав адвокат.

У серпні 2015 року суд у РФ визнав Олега Сенцова і Олександра Кольченка винними в створенні в Криму терористичної організації, у скоєнні двох терактів і підготовці ще одного, а також у спробі придбання вибухових пристроїв і незаконному зберіганні зброї.

Сенцова засудили до 20 років колонії, Кольченка —до 10 років позбавлення волі.

Сенцова доставили до колонії в середині жовтня.

QHA повідомляло, що українського режисера, кримчанина Олега Сенцова, якого незаконно засудили і утримують у Росії, помістили до штрафного ізолятору колонії на Ямалі.

Джерело: «Громадське»

QHA