СІМФЕРОПОЛЬ/АК'МЕСДЖИТ (QHA) -

Адвокат Ольга Дінзе стверджує, що у матері утримуваного в СІЗО Сімферополя українського активіста Володимира Балуха Наталії Балух розвивається сліпота, повідомляє «Кримська правозахисна група».

— Захист у своєму клопотанні (про пом'якшення запобіжного заходу,  ред.) посилалася на стан Володимира Балуха, який останнім часом значно погіршився у зв'язку із його утриманням у СІЗО і ненадання йому належної медичної допомоги. Також захист посилався на погіршення стану здоров'я його матері Наталії Володимирівни Балух, яка на даний час практично не бачить. У неї розвивається сліпота, — йдеться у повідомленні.

За її словами, до затримання Балуха його мати перебувала на повному утриманні у активіста. Раніше стало відомо про погіршення стану здоров'я самого Володимира Балуха.

QHA повідомляло, що 16 листопада підконтрольний Кремлю суд в окупованому Криму відхилив клопотання захисту активіста Володимира Балуха і залишив його під арештом «через відсутність змін в обгрунтуванні перебування під вартою».

4 серпня Роздольненський «суд» в окупованому Криму виніс вирок українському активісту Володимиру Балуху — 3 роки і 7 місяців колонії загального режиму, а також штраф у розмірі 10 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

2 жовтня справу Володимира Балуха відправили на додаткове розслідування.

24 жовтня підконтрольний Кремлю Роздольненський районний «суд» у Криму залишив під вартою українського активіста Володимира Балуха до 16 січня 2018 року.

ФСБ затримала Володимира Балуха 8 грудня 2016 року під приводом того, що на горищі його будинку нібито були виявлені 90 патронів і кілька тротилових шашок.

Джерело: Crimean Human Rights Group

QHA