КИЇВ (QHA) -

26 червня Верховний суд республіки Крим розглянув апеляційну скаргу захисту на постанову про продовження терміну затримання фігуранта надуманої справи Хізб-ут-Тахрір Узеіра Абдуллаєва. Про це повідомив QHA адвокат Абдуллаєва Сергій Легостов.

— Узеір Абдуллаєв вже понад 22 місяців перебуває під вартою. Хотілося б відзначити "послідовну" позицію Верховного суду Республіки Крим. 8 червня "суд" проводить засідання у закритому режимі, стурбований якоюсь безпекою, і оголошення рішення також триває у закритому режимі. Цей же "суд" у складі інших суддів проводить знову закрите судове засідання 26 червня.

Говорячи про стан здоров'я політв'язня, адвокат зазначив, що він перебуває у медсанчастині СІЗО, здав аналізи, але їхні результати не відомі.

— До теперішнього часу Узеір перебуває у медсанчастині СІЗО. Це з 30 квітня — скоро буде вже два місяці. Три рази у нього брали різні аналізи крові. Які, він не говорить. Також у нього припухла ліва нога. Основне питання — крові, сечі та інших аналізів. За словами лікарів, вони усі різні: якісь погані, якісь хороші. Значить, будемо повторно звертатися з адвокатським запитом за результатами його аналізів.

За його словами, Узеір Абдуллаєв не визнає своєї провини.

— Усім переказує вітання, не вважає себе людиною, яка скоїла якийсь злочин, вважає себе політв'язнем і не відчуває за собою жодної провини в обвинуваченні, яке йому пред'явлено.

Нагадаємо, фігурант надуманої "справи Хізб-ут-Тахрір" Узеір Абдуллаєв 30 квітня був поміщений у медчастину Сімферопольського СІЗО у зв'язку із погіршенням стану здоров'я. 1 травня голова Меджлісу кримськотатарського народу Рефат Чубаров заявив, що загроза смерті Узеіра Абдуллаєва минула.

Узеір Абдуллаєв був затриманий 13 жовтня 2016 року після хвилі обшуків в окупованому Криму. Абдуллаєву пред'явили обвинувачення за ч. 2 ст. 205.5 Кримінального кодексу РФ (участь в діяльності терористичної організації) за членство в організації "Хізб ут-Тахрір".

"Хізб-ут-Тахрір" — міжнародна ісламська політична організація, яка закликає до об'єднання усіх мусульманських країн в халіфат, але відкидає терористичні методи боротьби. Росія визнала організацію терористичною у 2003 році, діяльність "Хізб-ут-Тахрір" на території країни заборонена.

В рамках українського законодавства "Хізб ут-Тахрір" є легальною організацією. У країнах Західної Європи і Північної Америки вона також не заборонена, за винятком адміністративних обмежень на її діяльність в Німеччині.

Фото: Ебазер Пінхас

QHA