МОСКВА (QHA) -

Українського режисера Олега Сенцова, якого Росія звинувачує у тероризмі, етапували з колонії у Якутії.

Про це повідомив його адвокат Дмитро Дінзе.

— Олег перебуває на етапі, його місцезнаходження мені невідоме. Про кінцеву точку шляху повинні проінформувати адвокатів або родичів. Поки інформації немає, — сказав захисник.

За його словами, Сенцова почали етаповувати тиждень тому.

Крім того, адвокат не знає, чим може бути викликане його переміщення по Росії і чи можлива підготовка до обміну.

Відомо, що 11 вересня українського політв'язня Олега Сенцова етапували з іркутського СІЗО до Челябінська.

Крім того, раніше російська правозахисниця і журналістка Зоя Свєтова повідомила, що Сенцова, який перебував у колонії Якутська, могли перевести в колонію суворого режиму в місті Іркутську. Пізніше це підтвердили у Громадській спостережній комісії Іркутська.

Нагадаємо, 25 серпня 2015 року російський суд у Ростові-на-Дону засудив українського режисера з Криму Олега Сенцова до 20 років колонії суворого режиму за звинуваченням у підготовці терактів у Криму, а ще одного українця Олександра Кольченка — до 10 років ув'язнення у виправній колонії суворого режиму. Сенцова і Кольченка в лютому 2016 року етапували до Челябінської області.

12 вересня один із захисників українця повідомив, що Сенцова етапували з іркутського СІЗО, але куди і навіщо — невідомо.

Варто відзначити, міжнародні організації визнали, що справа проти Сенцова і Кольченка сфабрикована, і виступили з критикою на адресу РФ, вимагаючи звільнити їх.

Джерело: УНІАН

QHA