МОСКВА (QHA) -

Адвокату Джемілю Темішеву вдалося потрапити у СІЗО «Лефортово» і поспілкуватися з кримськотатарським бізнесменом Ресулем Веліляєвим, якого силовики затримали в окупованому Криму 26 квітня. Про це він повідомив на своїй сторінці у Facebook.

— Я раніше ніколи з ним не перетинався. Знав, що є такий бізнесмен, який жертвує гроші на школи, спортивні заходи, допомагає відродженню національної культури та освіти. Знав, що він створив понад 1200 робочих місць, що за кримськими мірками дуже серйозний показник. Звичайні люди відгукуються про нього дуже добре, — написав він.

Адвокат зазначив, що Веліляєва 15 діб утримують в одиночній камері.

— На мої запитання про самопочуття він відмахувався, як від чогось несуттєвого: "Так за мене не турбуйтеся. Я-то витримаю. Просто п'ятнадцять днів в одиночній камері у повному невіданні. Що з рідними відбувається, що на роботі? Нічого не знаю", — розповів Темішев.

Нагадаємо, кримськотатарська журналістка Ліля Буджурова заявила, що силовики затримали Веліляєва за нібито прострочені продукти в його магазині «Гузель».

Вона зазначила, що "суд", навіть не дочекавшись експертизи продуктів, обрав запобіжний захід власнику магазину — арешт на 2 місяці.

QHA повідомляло, що Ресуля Веліляєва силовики допитували понад три години.

В окупованому Криму в Білогірську 26 квітня силовики прийшли з обшуками в мережу магазинів «Гузель» і фірму "КримОпт". Обшукували також будинки членів сім'ї Веліляєва — Ремзі, Ресуля, Екрем, Зери і Рустема. Веліляєви — відомі в Криму бізнесмени, меценати і засновники Благодійного фонду імені Бекіра Чобан-заде. Також силовики прийшли з обшуками в будинки бізнесменів Алі та Асана Барієвих.

QHA