КИЇВ (QHA) -

Інформаційне агентство QHA презентувало відеоролик «100-річчя Курултаю: Яке значення має Курултай для кримських татар». Його презентація відбулася під час прес-конференції, яка проходила у Києві 30 листопада.

Як зазначила директор інформагенції QHA і член Меджлісу кримськотатарського народу Гаяна Юксель, мета такого ролика — розповісти, що Курултай означає для кримськотатарського народу і який вплив ця історична подія має в нинішній час.

Ми подумали, що треба зробити для того, щоб висвітлити 100-річчя Курултаю. І натхнення та ідеї нам дала сама дійсність. Дуже багато гостей, які до нас приходять, запитують: «Що таке Курултай, чому він так значущий для вас?». І ми подумали, що добре було б створити серію роликів, в яких би ми самі спробували розповісти про те, що для нас означає Курултай, поділилася Юксель.

Зазначимо, що Перший Курултай кримськотатарського народу відкрився 26 листопада (9 грудня за новим стилем) 1917 року у Ханському палаці в Бахчисараї. Він проголосив створення Кримської Народної Республіки, прийняв її Конституцію і державну символіку, після чого оголосив себе парламентом Кримської Народної Республіки. Уряд очолив Номан Челебіджихан.

Другий Курултай був скликаний вже 1991 року, через два роки після початку масового повернення кримських татар з місць, в яких вони проживали після депортації 1944 року.

QHA