КИЇВ (QHA) -

Програму розвитку державного підприємства "Кримський дім" на суд конкурсної комісії та громадських активістів у Міністерстві культури представили три претенденти — нинішній заступник директора Кримського дому Джеміль Кариков, режисер Ахтем Сеїтаблаєв та Юлія Зайцева. Співачка і ведуча Ельзара Баталова зняла свою кандидатуру.

Саме програма Сеїтаблаєва найбільше зацікавила комісію. Він зазначив, що хоче створити Кримський дім як прообраз улюбленого усіма нами Криму.

За Ахтема Сейтаблаєва віддали голоси п'ять членів комісії, за Джеміля Карикова — четверо.

У журі були сумніви, пов'язані з високою зайнятістю Ахтема, проте в кінці пролунала думка, що в будь-якому випадку для реалізації запропонованих ним ідей необхідні спільні зусилля. Для співзасновника громадської організації КримSOS і члена конкурсної комісії Таміли Ташевої основним меседжем кандидата було те, що "Кримський дім" повинен стати культурним майданчиком для молоді, і те, що він має бачення створення ефективної команди.

Нагадаємо, 31 січня були визначені чотири основних претенданта на посаду директора державного підприємства "Кримський дім": Баталова Ельзара Халітівна, Зайцева Юлія Павлівна, Кариков Джеміль Енверович і Сеїтаблаєв Ахтем Шевкетович.

Як повідомляло раніше QHA, Координаційна рада організацій вимушених переселенців з Криму заявила про непрозорість конкурсу на обрання директора ДП "Кримський дім" і звинуватила Міністерство культури у порушенні українського законодавства.

Державне підприємство "Кримський дім" було створено у 2014 році з метою забезпечення політичних, інформаційних, освітніх, наукових, культурних і духовних потреб корінних народів і національних меншин анексованого Криму. Урочисте відкриття кримського культурного простору відбулося 27 лютого 2016 року.

QHA