КИЇВ (QHA) -

Заступник голови Меджлісу кримськотатарського народу Ахтем Чийгоз сьогодні, 14 грудня, відзначає свій 53-й день народження.

Іменинника вже привітали голова Меджлісу кримськотатарського народу Рефат Чубаров, заступник голови Меджлісу кримськотатарського народу Ільмі Умеров і президент України Петро Порошенко.

— Мої щирі вітання з нагоди дня народження, друже Ахтем Чийгоз!  написав Рефат Чубаров на своїй сторінці у Facebook.

 

Президент України у своєму привітанні у Facebook зазначив, що Ахтем Чийгоз — «незламний борець, який разом з іншими героями захищав і продовжує захищати права і свободи всієї країни, всього нашого народу, незважаючи на тиск і переслідування з боку агресора». Петро Порошенко побажав Чийгозу сил і енергії.

«Хайирли Яшлар олсун!» — написав на своїй сторінці у Facebook заступник голови Меджлісу кримськотатарського народу Ільмі Умеров, що в перекладі з кримськотатарської мови означає «З Днем ​​народження!»

Ахтем Чийгоз народився 14 грудня 1964 року в Самаркандської області Узбекистану. 1989 року повернувся на історичну батьківщину — до Криму. З червня по грудень 1998 року працював теслею приватного підприємства «Союз ВЛТ» в селі Плодове Бахчисарайського району. З травня по вересень 2000 року робітник пересувної механізованої колони міста Бахчисарая. З 2011 по 2013 рр. займався підприємницькою діяльністю. Ахтем Чийгоз активно брав участь у кримськотатарському національному русі, був обраний головою Бахчисарайського регіонального меджлісу. З 2002 по 2010 рр. член Ради представників кримськотатарського народу при президенті України. З 2006 року депутат Бахчисарайської районної ради V-го та VI-го скликань. З липня 2011 року директор громадської організації «Агентство регіонального розвитку "Бахчисарай"». З 2008 року  заступник голови Меджлісу кримськотатарського народу.

Як відомо, Ахтем Чийгоз майже три роки, з 29 січня 2015 року по 25 листопада 2017 року, провів у сімферопольському СІЗО в окупованому Криму за участь у мітингу на підтримку територіальної цілісності України перед будівлею Верховної Ради Криму 26 лютого 2014 року. Так званий Верховний суд Криму 11 вересня у повному обсязі підтримав звинувачення стосовно заступника голови Меджлісу кримськотатарського народу, яке запитувала для нього прокуратура,  8 років позбавлення волі.

Однак Ахтем Чийгоз відомий не лише своєю участю в опорі російській окупації Криму 2014 року. Вигук «Дави на рідній землі!» глави Бахчисарайського регіонального меджлісу Ахтема Чийгоза, що сидів навпочіпки перед трактором під час подій на плато Ай-Петрі у Криму 2007 року, обійшов багато українських ЗМІ. Ще тоді він продемонстрував свою рішучість і силу у відстоюванні інтересів свого народу.

25 листопада 2017 року Ахтема Чийгоза та Ільмі Умерова звільнили і передали Туреччині.

Після звільнення Чийгоз і Умеров зустрілися з президентом України. Під час зустрічі Ахтем Чийгоз заявив, що пишається тим, що є громадянином України.

Зараз Ахтем Чийгоз бере активну участь у роботі Меджлісу кримськотатарського народу на материковій частині України і докладає всіх зусиль для деокупації Криму.

Напередодні свого дня народження Чийгоз у Страсбурзі зустрівся з генеральним секретарем Ради Європи Турбйорном Ягландом. В ході зустрічі він розповів про ситуацію на анексованому півострові і ознайомив Ягланда із заявою Меджлісу кримськотатарського народу.

Редакція QHA приєднується до привітань і бажає якнайшвидшого повернення до українського Криму!

 

QHA