СІМФЕРОПОЛЬ / Акмесджит (QHA) -

На даний момент Україна не забезпечує Крим водою — подача води з Каховського водосховища через Північно-Кримський канал, із зрозумілих причин, тимчасово припинена.

У той же час, самопроголошений уряд Криму намагається показати ефективність свого управління півостровом високими врожаями бавовни, викачуючи воду з річок Амудар'ї та Сирдар'ї, незважаючи на те, що джерело подачі питної води на півострів був гострою проблемою з моменту початку анексії. Згідно з матеріалом на сайті depo.ua, вигляд Криму через це видозмінюється не в кращу сторону, і, цілком можливо, буде мати катастрофічні наслідки.

Обіцянки самопризначеного голови півострова Сергія Аксьонова «напоїти Крим водою» поки так і залишилися словами, не підкріпленими конкретними діями. Більш того, існують побоювання, що незабаром Крим може перетворитися на пустелю. Уже в найближчому часі це може привести не тільки до переходу в формат економії води на півострові, а навіть до зменшення кількості місцевого населення.

Нагадаємо, що раніше подібна ситуація сталася з Аральським морем, на місці якого зараз знаходиться пустеля Аралкум. І така доля б чекала Крим і його водосховища, якщо б він не був переданий Україні, яка і забезпечувала його водою з материка.

Нагадаємо, питання про водопостачання Криму постало на порядку денному одразу після того, як Україна перекрила у 2014 році Північно-Кримський канал, по якому на півострів надходила дніпровська вода. Причому це сталося за півтора року до введення продуктової та енергетичної блокади. Вода з Дніпра на 86% забезпечувала потреби півострова, у першу чергу, його сільського господарства — на його потреби йшло 70-80% від загального обсягу прісної води. Стік рік давав ще 9%, решта припадала на артезіанські свердловини (4%) і опріснену морську воду (0,16%). Зараз ставка робиться на підземні джерела і місцеві річки, але забезпечити тільки з їх допомогою два мільйони людей чистою прісною водою не так-то просто.

ФОТО: інтернет

QHA