ХЕРСОН (QHA) -

Херсонські активісти приєдналися до акції активістів в Криму, а також звернулися в ЮНЕСКО з проханням не допустити знищення Ханського палацу в Бахчисараї.

— Ми приєдналися до акції, яку почали активісти в Криму, щоб запобігти знищенню палацу. Ханський палац у Бахчисараї є колишньою резиденцією кримських ханів, це безцінний пам'ятник історії та культури, і нам треба його вберегти, — зазначив глава кримськотатарської культурної організації «Куреш» і херсонського Меджлісу Ібрагім Сулейманов.

Сулейманов наголосив, що через те, що деякі об'єкти палацу вже втратили свій автентичний вигляд, потрібно діяти негайно, і це питання не тільки громадськості, а й держави.

— Нонсенс, що Україна досі не внесла Бахчисарайський палац в національні пам'ятники культури і не займається цією проблемою. Цим має займатися міністерство. І терміново треба звертатися в міжнародні інстанції. Це — спрямована акція на руйнування палацу.

Під час акції у Херсонській обласній універсальній науковій бібліотеці імені О. Гончара, яку провела організація «Куреш», вдалося зібрати декілька десятків підписів для звернення в ЮНЕСКО.

Нагадаємо, у доповіді ЮНЕСКО повідомляються факти порушення прав людини на анексованому півострові. У листопаді 2017 року Міністерство культури України звернулося в ЮНЕСКО і Міжнародний центр вивчення питань збереження і відновлення культурних цінностей (ICCROM) з проханням у черговий раз вимагати від РФ припинити знищення української культурної спадщини на території окупованого Криму.

Також відомство зажадало від властей Росії негайного припинення робіт, що ведуть до руйнування Ханського палацу.

QHA повідомляло, що у Києві відбулася акція-перформанс проти руйнування Бахчисарайського палацу. Таміла Ташева, співзасновник громадської організації "КримSOS", заявила, що в окупованому Криму, окрім Ханського палацу, під загрозою знищення перебувають й інші пам'ятники архітектури та культові споруди, зокрема, мечеть та Караїмські кенаси у Євпаторії.

Джерело: Вгору

QHA