КИЇВ (QHA) -

Сьогодні у Києві під Верховною Радою відбулася акція з вимогою внести до порядку денного парламенту два "антитютюнових" законопроекти №2820 і №4030а, які серйозно обмежать можливості реклами і розповсюдження тютюнових виробів, а також врегулюють продаж електронних сигарет особам молодше 18 років.

— Україна є підписантом рамкової конвенції ВООЗ «Про Всесвітню боротьбу проти тютюну». І всі пункти законопроекту прописані у Конвенції, вони вже давно ефективно працюю у Європі, — зазначила одна з організаторів акції Лілія Олефір.

Вона підкреслила, що в Україні від куріння щорічно вмирає 85 тисяч чоловік, і що реклама тютюнових виробів найбільше впливає на молодих людей. Олефір також заявила про необхідність суттєво обмежити продаж електронних сигарет неповнолітнім.

— В Україні кожен п'ятий підліток віком від 13 до 15 років палить електронні сигарети. Це пов'язано з тим, що на сьогодні їхній продаж не заборонений дітям. Це феноменальна прогалина у законах, яку парламент вже 3 роки не може виправити, — сказала Олефір.

Вона зазначила, що у запропонованих законопроектах вказані норми про місця для куріння, а також про куріння у кафе і ресторанах.

— У нас діє мораторій на перевірку бізнесу. Зараз дуже багато закладів дозволяють курити кальяни. І якщо ви напишете скаргу на заклад — вам відмовлять у її розгляді, — сказала вона.

Олефір уточнила, що ці закони допоможуть захистити права тих, хто не палить і тих, хто хоче кинути палити від негативного впливу тютюнових індустрій на дітей і тютюнового диму на їхній організм.

Як раніше писало QHA, у 2018 році в Україні зростуть ціни на цигарки. Так, вартість пачки цигарок підвищиться на 4–5 грн. На думку виробників тютюнових виробів, відбудеться це у результаті зростання акцизів на 29,7%.

QHA