ХЕРСОН (QHA) -

У Херсоні відбулася прес-конференція Громадської ради у справах Криму, сформованої активістками під час акції за відставку представника президента в АРК Наталії Попович. На засідання ради в Херсоні за дорученням голови Меджлісу кримськотатарського народу Рефата Чубарова прибув заступник голови штабу цивільної ініціативи з блокади Криму Ізет Гданов. Він був обраний главою Цивільного Ради у справах Криму, яка буде займатися питаннями налагодження комунікацій з органами влади.

— Нас не влаштовує робота представника президента у АРК. Протягом трьох років орган державної влади по Криму, який мав би консолідувати ті органи, які знаходяться на материковій частині України для роботи по Криму, не діє. Представник президента у АРК зобов'язаний бути координатором тих органів Криму, які реорганізовані на материку, але на сьогоднішній день нічого цього немає. І Представництво президента ганьбить його ж самого, — зазначив Гданов.

Активіст «Автомайдан Київ» Дмитро Карп зазначив, що до початку акції громадянські активісти зверталися до Адміністрації президента і безпосередньо до Наталі Попович з проханням про надання звіту з виконаної нею роботи, проте «ніякої адекватної відповіді не отримали».

— Ця людина могла б своїми діями не тільки допомагати деокупації Криму, а й, перебуваючи на Херсонщині, чиновник такого рангу міг би викликати будь-якого міністра за своїми повноваженнями, — зазначив Карп.

Активісти також розповіли про спроби потрапити на прийом до Наталії Попович, однак за три дні цього не змогли зробити ні вони, ні журналісти, ні навіть представники правоохоронних органів. З цієї нагоди вже написані заяви до відповідних органів.

Крім того, серед активістів була присутня мати проукраїнського активіста громадської організації «Український дім», кримського татарина Тимура Шаймарданова, зниклого безвісти 26 травня 2014 року в Сімферополі.

Лариса Шаймарданова розповіла, що багато разів зверталася до Наталі Попович з проханням допомогти у пошуках сина.

— З Попович я познайомилася три роки тому, відразу після її призначення. Вона пообіцяла все дізнатися про зникнення мого сина і допомогти. Через пару днів вона повідомила, що 1 червня 2014 року має відбудуться обмін, проте цього не сталося. Уже пізніше Попович розповіла, що після поїздки до Києва їй жорстко вказали на те, щоб вона не втручалася в ці питання. Звертаюся не з проханням, а з вимогою до президента Петра Олексійовича — позбавте від нероб всі свої апарати і силові структури, — сказала Лариса Шаймарданова.

Активісти зазначили, що кримчани зможуть звертатися з питань, що їх цікавлять, до Громадської ради з питань Криму.

— Ми будемо робити те, що, без сумнівів, повинна робити представник президента, але не робить, а збирає тільки відписки і здає звіти до Апарату президента, — сказав Дмитро Карп.

Нагадаємо, що 10 липня у Херсоні представники громадських організацій, учасники АТО і кримчани почали безстроковий пікет розташованого в місті Представництва президента України в Автономній Республіці Крим, вимагаючи активізації його роботи, а також звільнення його керівника — Наталії Попович.

ФОТО і трансляція: Айдер Муждабаєв

QHA