СІМФЕРОПОЛЬ / Акмесджит (QHA) -

В окупованому Криму жителі Первомайського (Джурчі) вшанували пам'ять жертв депортації кримськотатарського народу, яка датована 1944 роком.

Активісти поклали квіти біля пам'ятника депортованим кримським татарам.

На несанкціонованому окупантами заході кримських татар не було силовиків, тому жителі Первомайського району змогли вшанувати пам'ять усіх загиблих за часів депортації.

Нагадаємо, 18 травня — День пам'яті жертв депортації кримськотатарського народу. Саме цього дня у 1944 році о четвертій годині ранку за наказом Сталіна розпочалася депортація кримських татар з Криму.

Злочинні дії радянської влади призвели до масових людських жертв і завдали непоправної шкоди кримськотатарському народу, розвитку його культури, трагічним чином вплинувши на його історичний шлях. Тільки дорогою на заслання і в перший рік після депортації загинуло більше 30 тисяч чоловік.

Лідер кримськотатарського народу, уповноважений президента України кримськотатарського народу Мустафа Джемілєв розповів QHA про депортацію. Він зазначив, що 18 травня — день, який перевернув історію кримськотатарського народу і відкинув його на багато десятиліть назад.

З QHA своїми історіями також поділилися заступники голови Меджлісу кримськотатарського народу Ільмі Умеров і Ахтем Чийгоз. Умеров заявив, що кримські татари завжди знали, що повернуться на свою землю — в Крим. У свою чергу, Чийгоз провів паралель з сьогоднішніми подіями і зазначив, що повторюється історія їхніх батьків та дідів.

Окрім цього, QHA розповіло, як відбувалася депортація у 1944 році. Примусова депортація кримськотатарського народу — це злочин, спрямований на знищення цілого народу, поряд з Голодомором, операцією "Вісла" і депортацією чеченців та інгушів, є одним з найбільших за часів радянського режиму.

Нагадаємо, усього за три дні за наказом Сталіна понад 190 тисяч кримських татар були змушені залишити свої домівки, і в нелюдських умовах депортовані зі своєї батьківщини.

QHA