КИЇВ (QHA) -

Під будівлею Київської міської адміністрації відбулася акція з вимогою захистити від забудови історичний центр Києва, зокрема, Андріївський узвіз і Поштову площу.

Саме сьогодні на сесії Київради розглядають припинення договору з інвестором будівництва підземного ТРЦ на Поштовій площі, а також прийняття об'єкта незавершеного будівництва в об'єкт комунальної власності.

Також на засіданні розглядають розірвання договору із забудовником ПП "Маркон", яке здійснює будівельні роботи на Андріївському узвозі.

— Мені здається, що питання і щодо будівництва на Поштовій, і на Андріївському будуть вирішені на користь суспільства. Проблема на Поштовій площі складніша, тому що вона більш комплексна і охоплює низку питань, пов'язаних з археологією, і просто за масштабами більша. Тому це питання потрібно допрацьовувати і працювати досить довго, тому що збереження цього об'єкта займе не один день, — сказала депутат КМДА Ольга Балицька у коментарі кореспонденту QHA.

Постійна комісія Київської міської ради з питань містобудування, архітектури та землекористування підтримала бажання киян розірвати даний договір оренди.

— Поштова площа — це місце, де впадала у Дніпро річка Почайна, яка зараз під землею, в колекторі. І в минулому, позаминулому роках розкопали цілі дерев'яні вулиці IX – XI ст. Тому те, що там збираються зробити черговий ТРЦ, нас обурює, — поділився активіст, одягнений у давньоруські лати, який побажав залишитися анонімним.

На Поштовій площі археологи знайшли цілу вулицю часів Київської Русі, князівські печатки, зброю і навіть людські рештки.

— На Поштовій більше 600 метрів квадратних історичної спадщини, де збережені вулиці Київській Русі. А забудовник не зацікавлений в будівництві великого повноцінного музею, він може зробити одну кімнатку, десь близько 60 квадратів, — розповів Павло Калюк, активіст, небайдужий житель Подолу.

Нагадаємо, в стінах НАОМА були знайдені фрески школи Михайла Бойчука.

QHA