КИЇВ (QHA) -

31 липня під Адміністрацією президента України активісти, громадські діячі, представники преси, культурних індустрій, провели акцію-брейнстормінг «Наші дії в порятунок Сенцова і політв'язнів», передає кореспондент QHA.

— Мета акції – діалог. Щоб у цьому напрямку були не тільки кулуарні справи, а й звіт перед громадськістю, перед нами, перед людьми. Ми хочемо, щоб нас почули і відповіли, що зараз робиться (для звільнення політв'язнів – ред.), — повідомила QHA актриса і співорганізатор акції Анастасія Сегеда.

Учасники акції склали відкритого листа з вимогою повідомити деталі діяльності щодо звільнення політв'язнів.

— Ми вимагаємо, щоб влада поінформувала громадськість через ЗМІ щодо роботи, яка ведеться для порятунку Олега Сенцова та інших політв'язнів. Який зараз стан справ, чи можливий обмін або якісь домовленості, який стан здоров'я у громадян, ув'язнених в Криму і Росії, — зачитала листа Сегеда.

Активісти також вимагають від влади пояснити причини того, чому українському омбудсмену Людмилі Денісовій не вдалося потрапити до політв'язнів Кремля і вона не робить подальших кроків у цьому напрямку.

— Також нас цікавить, чому до цих пір президент України особисто не звернувся до Олега Сенцова зі словами підтримки, — зазначила Сегеда.

Під час акції було організовано брейнштормінг, під час якого усі бажаючі змогли поділитися своїми ідеями щодо способів звільнення політв'язнів.

Важливо, що акція проходить у період політичного затишшя, під час відпусток і канікул. На думку координатора Медійної ініціативи за права людини Марії Томак, таким чином утримується увага суспільства до долі політв'язнів.

— Усі на канікулах, а Сенцов голодує вже майже 80 днів. Це межа людських можливостей. Ми знаємо, що Олег погодився вживати суміш — декілька ложок на день. Але звичайно це не те, що може дозволити людині вижити або нормально функціонувати. Де-факто Сенцов продовжує голодування, і ми не бачимо ніяких обнадійливих сигналів, що його можуть випустити найближчим часом. Саме тому потрібно нагадувати і шукати якісь нові ідеї, яким чином привернути увагу і сприяти звільненню Олега Сенцова, — впевнена Марія Томак.

Нагадаємо, 26 липня уряд ухвалив постанову про підтримку сімей політв'язнів Кремля. Як заявив прем'єр-міністр Володимир Гройсман, сім'ї політичних в'язнів отримуватимуть до 100 тис на рік.

31 липня міністр з питань тимчасово окупованих територій і внутрішньо переміщених осіб України Вадим Черниш повідомив, що сім'ї в'язнів Кремля отримають виплати протягом декількох тижнів.

QHA