КИЇВ (QHA) -

У Києві відбулася благодійна акція «Рука допомоги» на підтримку дітей з сімей кримських політв'язнів.

Організаторами заходу виступили Меджліс кримськотатарського народу, Ісламський культурний центр, Кримськотатарський культурний центр та інші правозахисні організації.

У рамках акції, яка відбулася в Колонній залі Київської міської державної адміністрації, провели концерт, виставку і ярмарок сувенірів.

— У нас було вже три акції і завжди була хороша підтримка з боку організацій та жителів Києва. Сьогодні у нас буде багато людей і, наскільки я знаю, квитків на всіх навіть не вистачило, — розповів один з організаторів акції Ельзара Шукурджиєва.

За її словами, на благодійний концерт продали близько 400 квитків, а всі зібрані гроші спрямують сім'ям політв'язнів.

Серед гостей заходу був колишній політв'язень Ахтем Чийгоз.

— Я намагаюся усіма силами допомагати деокупації Криму, тому що по-іншому проблему політв'язнів не вирішити. Це боротьба, усвідомлений шлях нашого народу. Я знаю — коли ти сидиш, тобі важко, але стає ще гірше, коли ти думаєш про своїх дітей. Я купив сьогодні кримськотатарську символіку для молодшого сина, який скоро поїде в Крим і подарує її там своїм друзям, адже на півострові таких не знайдеш, — розповів він.

Нагадаємо, що станом на березень 2018 року в Криму і Росії налічується 68 політв'язнів, незаконно засуджених окупаційною владою. З них 38 осіб сидять в Криму (майже всі — у СІЗО Сімферополя).

Раніше QHA повідомляло, що на центральній площі Мелітополя розгорнули кримськотатарський прапор.

QHA