ВАШИНГТОН (QHA) -

Американський конгресмен Марсі Каптур закликала Росію звільнити українських політв'язнів, у тому числі — Олега Сенцова.

Як повідомляється на Facebook сторінці посольства України в США, політик зазначила, що з кожним днем ​​здоров'я українського режисера погіршується.

— Мене турбує арешт і утримання за гратами російською владою кримського режисера Олега Сенцова. Олег взявся боротися за свободу для України, виступаючи проти російської агресії і незаконну окупацію Криму. Зараз минуло вже понад 75 днів, як він почав голодування у сибірській в'язниці, і з кожним днем ​​його здоров'я погіршується. Звичайно, ворог, який виступає проти свободи, не враховує права людини і прагне до глобального підриву основних демократичних цінностей. Я приєднуюся до міжнародного співтовариства, закликаючи Путіна негайно випустити Олега Сенцова і всіх українських політв'язнів, — заявила Каптур.

Відзначимо, Каптур є автором законопроекту «Про введення санкцій відносно Російської Федерації з метою забезпечення додаткової допомоги Україні, а також для інших цілей». Політик також є співголовою Конгресового українського корпусу США — організації, яка представляє українське суспільство Америки і є членом Всесвітнього конгресу українців.

Як писало QHA, мерія 4-го округу в Парижі провела акцію на підтримку українського політв'язня Олега Сенцова. Заступник мера Парижа Патрік Клюгман зазначив, що подібні акції проводитимуть до тих пір, поки Сенцова не звільнять.

QHA повідомляло, що Польща, США і декілька інших країн беруть участь у створенні міжнародної декларації з вимогою звільнити Олега Сенцова. У декларації йдеться, що Сенцов голодує вже понад два місяці, а Москва не реагує на міжнародні заклики.

QHA