БЕРЛІН (QHA) -

Amnesty International глибоко стурбована станом здоров'я українського кінорежисера Олега Сенцова і нагадує Кремлю про відповідальність за життя українського в'язня. Про це сьогодні, 25 травня, заявили в берлінському офісі організації.

— Ми дуже стурбовані станом здоров'я українського режисера Олега Сенцова і звертаємося до російської влади з проханням зробити усе можливе, щоб вирішити поточну ситуацію, — зазначив експерт з Росії в Amnesty International Пітер Франк.

За його словами, після затримання «у результаті несправедливого судового розгляду на владі особлива відповідальність за здоров'я Олега Сенцова».

При цьому, Amnesty International класифікує судовий розгляд як несправедливий у багатьох відношеннях, вказуючи, зокрема, що вердикт ґрунтувався на показах свідка, який згодом відкликав свої свідчення, вибиті під тортурами.

При цьому в AI підкреслюють, що покази, отримані під тортурами, ніколи не можуть вважатися достатньою підставою для обвинувачення.

В Amnesty International заявляють, що проводитимуть кампанію зі звільнення Сенцова, якщо йому не буде висунуто правдоподібних обвинувачень у вчиненні злочинів.

Як відомо, наприкінці серпня 2015 року Північно-Кавказький військовий окружний суд Росії засудив Олега Сенцова до 20 років позбавлення волі.

Відзначимо, спікер Міністерства закордонних справ (МЗС) України Мар'яна Беца заявила, що Україна розглядає усі можливі варіанти звільнення Олега Сенцова. Речник МЗС підкреслила, що можливий варіант обміну Олега Сенцова на директора «РИА Новости Украина» Кирила Вишинського, якого затримали у Києві за підозрою у державній зраді.

Нагадаємо, адвокат Дмитро Дінзе на прес-брифінгу заявив, що Сенцов голодуватиме до кінця. Раніше уповноважений президента України у справах кримськотатарського народу Мустафа Джемілєв заявив, що попросить Сенцова і Балуха припинити голодування.

Джерело: Укрінформ

QHA