КИЇВ (QHA) -

Авторитетна міжнародна правозахисна організація Amnesty International вимагає від офіційного Києва розслідувати погром наметового містечка у Києві активістами організації C14 на Лисій горі.

В організації нагадали, що націоналісти і Голосіївська райадміністрація декілька разів навідувалися в табір ромів з вимогою залишити Лису гору.

А в ніч з 20 на 21 квітня радикали влаштували погром табору ромів, під час якого, за словами очевидців, використовували "газові балончики, ріжучі предмети і, можливо, вогнепальна зброя".

— Amnesty International вимагає офіційної реакції української влади на події на Лисій горі у Києві в ніч з 20 на 21 квітня, а також невідкладного та ефективного розслідування нападу, — йдеться у повідомленні.

За словами організації, мішенню для таких нападів може стати і стає будь-яка людина: цигани, жінки, антикорупційні активісти, євреї, представники ЛГБТ, журналісти, художники, студенти, письменники.

— Ніхто зараз не може бути впевнений, що не стане наступною жертвою зграї радикалів, які відчули свою безкарність, — заявила директор Amnesty International Україна Оксана Покальчук.

В організації зазначають, що Україна має внутрішні і міжнародні зобов'язання не допускати порушень прав людини, зокрема "порушення права на життя і права на свободу мирних зібрань".

Раніше повідомлялося, що представники націоналістичної організації С14 вигнали ромів з табору на Лисій горі і спалили їхні намети. В організації планують інші рейди проти "незаконних проявів" ромів.

QHA