ХЕРСОН (QHA) -

Адресоване до Путіна прохання підконтрольного Кремлю «глави» Криму Сергія Аксьонова допомогти з газом Генічеському району пов'язана з операцією «Шатун», покликаної дестабілізувати ситуацію в Україні та добитися дострокових парламентських виборів. Таку думку в коментарі QHA висловив голова Херсонської обласної державної адміністрації Андрій Гордєєв.

— Це чергова провокація для того, щоб так звана операція «Шатун» мала черговий прояв на території Херсонщини і викликала у місцевого населення бажання спекти паску і чекати окупантів. Але це у нас не пройде, — запевнив Гордєєв. — Сьогодні ми точно знаємо, що в кожному районі політичні сили «Опоблок» і «Батьківщина» формують загони, щоб відправляти їх на Майдан до Києва. Вони готують людей та оплачують майбутні поїздки. Необхідно, щоб вся херсонська громадськість і всі українці розуміли, що є певне політичне замовлення і ми повинні правильно реагувати не нього.

Гордєєв нагадав, що в Криму вистачає своїх труднощів з газопостачанням:

— Родовища газу, які там є, гаснуть. Вони поки що дають газ, але це не панацея. Вони мають потенціал, що вичерпується, це питання двох-трьох років, адже родовища газу мають здатність закінчуватися.

Голова Херсонської ОДА пояснив, що в регіоні проблем з газом немає, а торішній дефіцит пов'язаний з технічними питаннями.

— Є таке технічне питання. Дефіцит балансу газу в минулому році не зник за рахунок поставок російського газу — просто температурний режим навколишнього середовища піднявся, і газопостачання відновилося. На даний момент ми думаємо над тим, як об'єднати українську ГТС з Стрєлковським родовищем газу, тим самим забезпечивши передачу газу до будь-якої частини України, — сказав він.

Провокації путінського посіпаки Аксьонова Гордєєв прокоментував так:

— Зараз йде питання, хто кого перечекає. У нас є з чим перечекати, а у них — ні. Уже після деокупації та інтеграції Криму в Україну ми зможемо вирішити проблеми півострова самостійно.

Як раніше повідомили ЗМІ, Аксьонов звернувся до Путіна з проханням допомогти вирішити питання з газопостачанням у Генічеському районі, назвавши ситуацію критичною.

Глава Генічеської райдержадміністрації Олександр Воробйов спростував інформацію російських ЗМІ про те, що з Криму до Генічеська нібито поставляється кримський газ. За його словами, блакитне паливо в Генічеському районі зараз у надлишку.

Нагадаємо, 11 листопада в СБУ заявили, що Російська Федерація готувала на території України провокації для організації дострокових парламентських виборів в Україні.

За даними СБУ, план із дестабілізації ситуації в Україні під назвою «Шатун» повинен був здійснюватися з 15 по 25 листопада. Дана інформація була отримана, у тому числі, з електронної пошти радника президента РФ Владислава Суркова.

Раніше повідомлялося, що Росія готує провокації 24 листопада — день саміту Україна-ЄС для того, щоб підірвати процес отримання Україною безвізового режиму.

QHA