СІМФЕРОПОЛЬ/АКМЕСДЖИТ (QHA) -

 

Компанія Apple заблокувала у Криму російський мобільний додаток з оренди житла Tvil.ru, а також довідник "МойГород", який отримує інвестиції від російського Фонду розвитку інтернет-ініціатив (ФРІІ).

Про це "Коммерсанту" розповів засновник і гендиректор ТОВ "МойГород" Дмитро Бєговатов.

В Apple відзначили, що "App Store не може розміщувати, поширювати і вести справи з додатками або розробниками, пов'язаними з країнами, що знаходяться під ембарго США".

Засновник програми звернувся з цього приводу до Міністерства фінансів США, де заявили, що Росія не входить в число країн, які знаходяться під "всеосяжними санкціями" США, як КНДР або Іран. При цьому, наголосили, що США може обмежувати роботу з російськими компаніями, якщо вони пов'язані з особами з списку санкцій.

За словами Бєговатова, відповідь Мінфіну США відправили в Apple, після чого "МойГород" розблокували в App Store, проте оновлення цього додатку не проходять перевірку.

Близько 12% аудиторії цього додатку складають жителі анексованого Криму і терористичних "ЛДНР".

ФРІІ інвестував в компанію "МойГород" на початку 2017 року 2,1 мільйона рублів. У Фонді заявили, що "МойГород" не звертався до них з приводу блокування в App Store.

В App Store також заблокували онлайн-сервіс бронювання житла Tvil.ru. Гендиректор сервісу Олексій Черепахін розповів, що в червні 2018 року розробники намагалися завантажити додаток в App Store, проте їм відмовили через санкції. Черепахін стверджує, що близько 30% бронювань здійснюють в анексованому Криму.

App Store також блокувала додаток для оренди житла "Суточно.ру", 20% яких здійснюють в Криму, однак 18 жовтня сервіс розблокували. Гендиректор сервісу Юрій Кузнєцов додав, що для повернення його в App Store, довелося "вилучити всі згадки об'єктів Кримського півострова".

 

 


QHA повідомляло, що в 2015 році Adobe заблокував свою продукцію для Криму. Зокрема, закритий доступ до безкоштовної мультимедійної платформи Adobe Flash Player. Якщо вхід на сайт Adobe здійснювався з комп'ютера, що знаходиться на території анексованого півострова, користувачеві стає недоступною функція "Завантажити".

 


Джерело: Комерсант

QHA