СІМФЕРОПОЛЬ / Акмесджит (QHA) -

Український політв'язень Кремля Володимир Балух отримав у якості громадського захисника архієпископа Сімферопольського і Кримського Української православної церкви Київського патріархату (УПЦ КП) Климента — Павла Куща, передає Громадське радіо.

Таке рішення було ухвалено сьогодні в «Роздольненському районному суді». Клопотання про включення архієпископа вніс адвокат Дмитро Дінзе.

Тим часом, співробітник ізолятора, де утримується Балух, Анатолій Ткаченко, який у справі проти Балуха представляється потерпілим, не з'явився на судове засідання, однак "суд" не назвав причину його неявки. У зв'язку із цим судове засідання перенесли на 11 квітня о 14:00.

Відзначимо, що архієпископ Климент часто відвідував судові засідання Балуха.

Він неодноразово просив суд окупантів відпустити Балуха під його гарантію на час слідства, на що суддя відповів відмовою. Климент також закликав владу присвоїти Володимиру Балуху звання Героя України, адже це найменше з того, що вона може зробити після ігнорування процесу над активістом.

У серпні 2016 року архієпископ Сімферопольський і Кримський Климент відвідав Ільмі Умерова, якого окупанти утримували в психіатричній клініці. Тоді він зазначив, що не вважає свій візит політичним. За словами священика, він прийшов «підтримати людину, яка свого часу допомогла і йому».

QHA