СІМФЕРОПОЛЬ / Акмесджит (QHA) -

Громадського захисника українського активіста Володимира Балуха Архієпископа Климента не пускають до нього у СІЗО в окупованому Криму. Про це повідомляється на сторінці активіста Михайла Батрака у Facebook.

— До СІЗО жодного разу не вдалося мені потрапити ... Судом Роздольненського району було визначено, що я, як громадський захисник, маю право відвідувати Володимира Балуха у СІЗО, однак керівництво сімферопольського СІЗО відмовляється мені надавати зустріч з Володимиром Балухом і вимагає від мене документи, що не передбачені судом, — зазначив Архієпископ Климент.

Він підкреслив, що окупаційна влада порушує право Балуха на захист.

Архієпископ Климент також розповів про стан здоров'я Володимира Балуха і додав, що у нього проблеми з циркуляцією крові.

— Сьогодні під час спілкування з Володимиром Балухом, у першу чергу, впали в око його кисті рук. Вони посиніли. Таке відчуття, що йде відмирання кінцівок. Це пов'язано, напевно, з циркуляцією крові та проблемою з судинами. На жаль, керівництво сімферопольського СІЗО відмовляється надавати Володимиру Балуху кваліфіковану медичну допомогу і консультацію.

Нагадаємо, Балух оголосив безстрокове голодування, протестуючи проти вироку суду, який засудив його на 3 роки і 7 місяців позбавлення волі за його громадянську позицію. Володимир Балух відбуватиме термін в колонії-поселенні. Українського активіста взяли під варту в залі суду.

Володимир Балух — кримський фермер, який вивісив у 2014 році на своєму будинку український прапор, але його неодноразово зривали кримські силовики. У листопаді 2016 року Володимир прикріпив на свій будинок табличку з написом «вул. Героїв Небесної Сотні, 18». За його словами, після цього йому почали надходити погрози від місцевої адміністрації та поліції, що якщо він не зніме табличку, то у нього вдома можуть "знайти" наркотики або зброю, що, власне, і сталося.

QHA