СІМФЕРОПОЛЬ / Акмесджит (QHA) -

Архієпископу Криму і Сімферополя Клименту відмовили у помилуванні українського режисера Олега Сенцова, засудженого в РФ за сфабрикованим звинуваченням.

Климент звернувся до президента РФ Володимира Путіна з проханням помилувати Сенцова, який голодує вже 107 днів. Однак у комісії Ямало-Ненецького автономного округу РФ заявили, що політв'язень має самостійно написати прохання про помилування і передати його в Кремль через адміністрацію пенітенціарної установи.

Російські чиновники посилаються у відповіді архієпископу на Указ президента РФ №1500 від 28 грудня 2001 року "Про комісії з питань помилування на територіях суб'єктів Російської Федерації".

— За підсумками розгляду (заяви, вироку і характеристик на ув'язненого, — ред.) складається висновок про доцільність застосування помилування і передається губернатору Ямало-Ненецького автономного округу. Губернатор округу на підставі матеріалів і висновків Комісії ухвалює власне рішення і вносить подання Президенту Російської Федерації про доцільність застосування помилування до конкретного засудженого, — написано у документі.

За словами Климента, він вже отримував аналогічну відповідь на прохання прискорити розгляд прохання матері Сенцова про помилування сина, яке він відправляв Комісії 8 серпня.

Нагадаємо, що перше звернення архієпископ Климент написав 21 травня. Архієпископ тоді заявив, що чекає від Путіна "правильного рішення, від якого залежить життя Нескорених Українців Криму". Своє друге прохання про помилування архієпископ написав у липні, закликавши президента РФ "пам'ятати про День Страшного суду".

Джерело: Кримська правозахисна група

QHA