КИЇВ (QHA) -

Кримськотатарське громадське об'єднання «Аскер» стане підрозділом у складі морської піхоти військово-морських сил України. Про це повідомив Уповноважений президента України з питань кримськотатарського народу Мустафа Джемілєв на міжнародному форумі «Крим в умовах окупації: наслідки для України та світу» 25 лютого.

— Є принципова домовленість з міністром оборони Полтораком, що це буде підрозділ у складі морської піхоти. Це не зовсім те, чого ми хотіли, але для початку піде. Важко сказати, скільки буде бійців, було записано близько 250 осіб. Я думаю, що після того, як цей батальйон буде узаконений, дуже багато будуть записуватися. Причому не тільки етнічні кримські татари, — уточнив Джемілєв.

Крім того, Джемілєв нагадав про тиск на жителів Криму з боку окупаційної влади півострова. Зокрема, лідер кримськотатарського народу розповів про принципові вимоги окупантів про вступ кримчан до лав російської армії.

— Я не уявляю кримського татарина, який би присягав на вірність російській армії, їм залишається вибір — або сідати в тюрму, або переходити кордон і служити своїй країні, — зазначив Джемілєв.

Нагадаємо, після конфлікту на Чонгарі у Міністерстві оборони розповіли про готовність розглянути заяви членів громадського об'єднання «Аскер» щодо служби в складі кримського підрозділу бригади морської піхоти Військово-морських сил ЗСУ.

ФОТО: інтернет

QHA