РІВНЕ (QHA) -

У Рівному активісти хотіли почути від поліцейських, чи підтримують вони зміни, які пропонують внести до Закону «Про Національну поліцію». Перш за все, пікетники хотіли переконатися в тому, що рівненські правоохоронці не будуть вступати в силові зіткнення з демонстрантами, також вони прийшли, щоб заявити про свої вимоги щодо змін до зазначеного Закону. З собою принесли шини — як пам'ять про Революцію Гідності. Однак палити не стали. Тільки попередили — якщо їх не почують, то будуть їхати до Києва і протестувати вже там, але жорсткіше.

До мітингувальників вийшов тимчасово виконуючий обов'язки начальника поліції Рівненської області Олександр Панасюк. Він запевнив, що в будь-якому випадку будуть дотримані права громадян. Але якщо прийде наказ, то поліцейські, за його словами, попрямують у те місце, куди їм накажуть.

За словами представника Автомайдану Сергія Зейналова, введення презумпції правоти розширює права поліцейських. На акції він попередив, що якщо законопроект поставлять на розгляд у парламенті, то активісти будуть вести себе більш радикально.

На що Олександр Панасюк сказав, що всі закони, які ухвалить законодавча влада, будуть ними виконуватися, але таким чином, щоб громадянам було комфортно і легко проживати в регіоні.

Правоохоронець висловив надію на те, що за можливих обставин цілі активістів надалі теж будуть мирними. Але все ж активісти вимагали у нього відповіді на питання — чи підтримують рівненські поліцейські зміни до Закону, а також — чи будуть рівненські правоохоронці розганяти демонстрантів у Києві.

— У нас немає зараз претензій до патрульної поліції, тому що з ними також працюємо. У нас є претензії до того, що всім, хто був у старій системі, нададуть нові права. І тоді буде тут горіти, в Києві горіти. Воно вам треба? — дивується Сергій Зейналов.

Керівник обласного Управління поліції знову підкреслив, що він не уповноважений коментувати закони, адже вони приймаються на рівні Верховної Ради.

— 62 стаття Конституції мені дарувала презумпцію невинності. Поки моя вина не доведена, мене не можна притягнути до відповідальності. Дивіться на Ютубі, скільки було порушень прав людей у різних регіонах. Ми не можемо дозволити, щоб зараз ті ж правоохоронці стріляли в людей, затримували на 24 години без повідомлення близьких. А пану Авакову я б хотів рекомендувати кілька разів вдарити себе електрошокером, а потім оскаржувати свої дії. Чи влаштує його таке ставлення до громадян? — зазначив Сергій Зейналов.

До речі, шини активісти принесли як «подарунок» правоохоронцям, але в поліції відмовилися від них.

Нагадаємо, на думку глави МВС Арсена Авакова, презумпція правоти поліцейського повинна працювати, як це відбувається в Німеччині, США, Великобританії, Франції, Італії, Канаді та інших країнах.

МВС почало готувати законопроект про презумпцію правоти поліцейського після трагічних подій у Дніпрі. Як вважає юрист Едуард Багіров, з прийняттям законопроекту кардинальних змін у відносинах між поліцією та громадянами України не відбудеться.

QHA