КИЇВ (QHA) -

Автомайданівці стверджують, що Петро Порошенко покриває суддів-хабарників за допомогою Верховної ради правосуддя (ВРП), інформує з місця подій кореспондент QHA.

— Під Адміністрацією президента зібралися активісти, невдоволені судовою реформою. Вони стверджують: президент публічно пообіцяв скасувати недоторканність суддів, а на ділі нічого так і не змінилося, повідомляє джерело.

Члени громадського руху «Автомайдан» зазначили, що недоторканність суддів — це рудимент Радянського Союзу, якого слід позбуватися. Саме про це говорив президент України Петро Порошенко, представляючи судову реформу 2016 року.

В конституції були внесені законодавчі норми, згідно з якими служителі Феміди можуть бути заарештовані, якщо їх затримали під час вчинення злочину, зокрема одержання хабара, говорить член ВГО «Автомайдан» Роман Маселко. Коли президент презентував цю реформу, він прямо заявив, що недоторканність суддів скасовується. Конституційні зміни набули чинності з 30 вересня, а вже у жовтні на хабарі попався перший суддя. Три тижні тому затримали одразу трьох суддів. А після цього Вища рада правосуддя видає публічне роз'яснення, в якому прямо говорить, що без її згоди судді не можуть бути затримані, і їх треба відпускати.

За словами активіста, таке роз'яснення не є нормативним документом, суперечить Конституції України та Кримінально-процесуальному кодексу. Однак, як зазначили автомайданівці, на підставі цього роз'яснення ВРП вже був звільнений суддя Солом'янського суду Сергій Зінченко (затриманий співробітниками НАБУ під час отримання хабара у розмірі 22 тисяч доларів) і суддя Кіровоградського районного суду Микола Сарапа (затриманий під час одержання неправомірної вигоди у розмірі 3 тисяч доларів).

Випустивши служителів Феміди, яких зловили на хабарі, ВРП практично перекреслила всі досягнення судової реформи. Цих людей відпустили просто в залі суду без будь-яких запобіжних заходів. Антикорупційне бюро та ГПУ зловили їх на отриманні хабара, а тепер вони на волі. Тому ми вимагаємо, щоб Порошенко як гарант Конституції сказав своє слово! Однак всі наші звернення лишаються без відповіді. Виходить, що президент захищає не Конституцію, а корупціонерів? резюмує глава правління «Центру протидії корупції» Віталій Шабунін.

Учасники мітингу вимагали від президента відреагувати на роз'яснення ВРП і власними активними діями підтвердити намір скасувати привілейований статус суддів в Україні, оскільки без цього всі досягнення судової реформи будуть знищені.

Олександра Панкевич

QHA