КИЇВ (QHA) -

Канадські дипломати спільно з представниками Канадсько-українського фонду та Міжнародного благодійного фонду «Карітас України» у рамках другої частини проекту «Швидкі для України» вручили українським водіям ключі від восьми карет швидкої допомоги.

Як передає кореспондент QHA, захід відбувся у день 25-річчя українсько-канадських дипломатичних відносин.

— Частина канадського серця рятуватиме українців у Харкові, Чернівцях та на нашій Луганщині. Ми за це вдячні і будемо працювати над тим, щоб у наших двосторонніх відносинах було ще багато ювілеїв, сказав у ході заходу міністр закордонних справ Павло Клімкін.

Посол Канади в Україні Роман Ващук зазначив, що автомобілі швидкої допомоги приїхали з п'яти провінцій Канади: Квебека, Альберти, Онтаріо, Манітоби і Саскачевану.

— Авто зібрані з цілої Канади від Квебека до Альберти. Це зусилля громадянського суспільства, провінційних урядів та федерального уряду всієї Канади у співпраці, зокрема, з Конгресом українців Канади з його ініціативою допомоги Україні, з «Карітас України». Сотни людей зібрали цей подарунок, наголосив посол.

Ващук пояснив, що передані нашій країні швидкі повністю адаптовані до українських реалій.

Представник Канадсько-українського фонду Джон Гулюк уточнив, що приблизна вартість однієї машини становить 40 тисяч канадських доларів.

Як повідомила начальник Управління екстреної медичної допомоги та медицини катастроф Міністерства охорони здоров'я України Тетяна Тимошенко, з десяти презентованих машин три будуть направлені до Луганської область, чотири — до Харківської, інші  до Чернівецької та Тернопільської. У прифронтовій зоні на Луганщині автомобілі будуть задіяні для надання допомоги як цивільному населенню, так і пораненим українським військовим.

Все, що стосується Луганської області, вони будуть працювати в Центрі екстреної медичної допомоги, сказала Тимошенко.

А у Харківській області нові машини будуть обслуговувати сільські райони.

Водії карет швидкої допомоги дуже задоволені подарунком.

Скажу як водій: автомобілі зручні, потужні... Незважаючи на те, що вони деякі кілометри пробігли по Канаді, вони у чудовому стані, запевнив один з водіїв швидкої допомоги Микола Литвин на церемонії передачі авто.

На першому етапі проекту «Швидкі для України» у вересні 2015 року військовим госпіталях Харкова, Дніпра і Вінниці передали чотири машини швидкої допомоги.

У жовтні 2016 року розпочався другий етап проекту, орієнтованого на надання невідкладної медичної допомоги цивільному населенню.

QHA