КИЇВ (QHA) -

Для перетину адміністративного кордону з Кримом з тваринами необхідний ветеринарний паспорт, заявив в ексклюзивному інтерв'ю QHA Постійний представник президента України в Криму Борис Бабін.

За його словами, люди часто переходять адмінмежу з тваринами, при цьому, нерідко виникають проблеми з вивезенням або ввезенням тварин.

Бабін зазначив, що не варто сприймати зміни, як жорсткість переходу адмінмежі, так як влада робить його більш цивілізованим.

— Для тварин необхідний ветеринарний паспорт. Безумовно, проблематично стоїть питання вивезення тварин з Криму, так як ми не визнаємо документів, які видає окупаційна влада на анексованому півострові. Ми будемо й надалі вирішувати це питання. Ось чому ми інформуємо людей про те, що для того, щоб завезти домашню тварину, необхідно мати санітарно-ветеринарний паспорт.

Річ у тім, що окупаційна влада і раніше вимагала ветеринарний паспорт, так як вважає адмінмежу Криму з материковою Україною державною, а наші прикордонники або закривали на це очі, або вимагали хабара, на жаль, — сказав він.

Бабин зазначив, що сьогодні будь-хто може ввозити і вивозити з Криму домашніх тварин з ветеринарним паспортом, а 11 травня відбудеться нарада, присвячена цьому питанню.

Відзначимо, що розпорядженням головного державного інспектора ветеринарної медицини України було внесено зміни в правила переміщення тварин через адміністративний кордон з тимчасово окупованим Кримом, повідомляється на сайті Постійного представництва президента України в Автономній Республіці Крим.

Згідно з пунктом 1.1 діючої зараз редакції розпорядження, некомерційне переміщення домашніх тварин громадянами України, які мають місце проживання на тимчасово окупованій території України, у тому числі ті, які тимчасово перебувають на решті території України, можливо за наявності ветеринарно-санітарного паспорта.

Ветеринарно-санітарні паспорти мають бути видані уповноваженими структурами України або іноземних держав відповідно до законодавства та міжнародних угод України.

— Незаконні ветеринарні документи, видані підконтрольними окупаційній владі структурами, не дають підстав для перетину тваринами КПВВ, — наголошується у повідомленні представництва.

Раніше Бабін в інтерв'ю QHA назвав абсолютно справедливими заклики припинити постачання електроенергії на анексований півострів.

QHA