БАЛАКЛІЯ (QHA) -

У місті Балаклія вранці 24 березня відбулося нарада координаційного штабу з ліквідації наслідків пожежі на арсеналі ЗСУ за участю заступника міністра оборони України генерал-лейтенанта Ігоря Павловського, а також керівництва обласних структур силових відомств і представників місцевої влади. Про це повідомляється на офіційному сайті Міністерства оборони України.

Як зазначив представник Міноборони, у зв'язку з тим, що частота вибухів на місці події істотно знизилася, військовослужбовці приступають до ліквідації наслідків НП.

— Зараз істотно зменшилася кількість вибухів. Вранці проведена повітряна і наземна розвідка. За їх результатами можна говорити про те, що етап локалізації завершений і ми, військові, приступаємо до етапу практичної ліквідації негативних наслідків.

Стверджується, що в локалізації ситуації задіяні близько тисячі військовослужбовців ЗСУ, які виконують свої завдання в координації з фахівцями Державної служби з надзвичайних ситуацій і співробітниками правоохоронних органів.

На місце подій залучені шість пожежних танків і дві інженерні машини розгородження. На прилеглій до військової частини території виконують завдання шість груп розмінування. У місті з учорашнього дня чергують мобільні бригади медиків.

Голова Балаклійської райдержадміністрації Степан Масельський поінформував про те, що вранці жителі почали повертатися до міста.

— Спільно з представниками піротехнічних служб та правоохоронних органів ми розподілимо районний центр на сектори, щоб перевірити рівень небезпеки і наявності вибухонебезпечних предметів. Дуже важливо, щоб населені пункти були забезпечені хлібом, ліками і продуктами першої необхідності, — повідомив чиновник.

Також на місце події залучені фахівців квартирно-експлуатаційного відділу Харкова, які повинні оцінити наслідки руйнувань у результаті вибухів.

Нагадаємо, як повідомляло QHA, 23 березня о 2 годині 46 хвилин на декількох майданчиках зберігання ракетно-артилерійського озброєння (танкові та артилерійські снаряди 125 і 152 мм) поблизу міста Балаклія в Харківській області стався вибух і виникла пожежа, що призвела до детонації боєприпасів.

ФОТО: інтернет

QHA