СІМФЕРОПОЛЬ / Акмесджит (QHA) -

Український активіст Володимир Балух, незаконно засуджений в окупованому Криму, написав листа, в якому пояснив, чому оголосив голодування. Копія листа опублікована на сайті Кримської правозахисної групи.

— 14 березня цього року, коли черговий наскрізь брехливий вирок у сфабрикованій проти мене справі набув чинності, я прийняв рішення оголосити голодування протесту, як прояв свого особистого презирства до окупаційного режиму та їхнім жалюгідним потугам позбавити волі усіх незгодних з їхньою ординсько-феесбешною «ідеологією» людиноненависництва, — написав він.

Балух зазначив, що 15 березня подав заяву для того, щоб йому забезпечили умови для «здійснення свого права».

— З 19 березня, пройшовши моральні знущання, крадіжку особистих речей і побої з боку деяких працівників СІЗО, мені нарешті вдалося домогтися офіційного визнання мого протесту з переведенням в окрему камеру. І провокації, і моральний тиск з метою дискредитувати мене і мій протест з тих пір тільки посилилися.

Український активіст зазначив, що з 25-го дня голодування він перейшов на новий раціон.

— На 25-й день голодування після консультації з Архієпископом Кримським Климентом, щоб максимально виключити ймовірність насильницького годування і несанкціоноване мною застосування медичних засобів життєзбереження організму, а також, щоб не завдавати непоправного горя своїм рідним, мною було прийнято рішення перейти на інший режим протесту: з того дня я щодня вживаю дві склянки вівсяного киселю, 50 – 70 г сухарів з чорного хліба і п'ю чай з медом.

Нагадаємо, Балух оголосив безстрокове голодування, протестуючи проти вироку суду, який засудив його на 3 роки і 7 місяців позбавлення волі за його громадянську позицію. Володимир Балух відбуватиме термін в колонії-поселенні. Українського активіста взяли під варту в залі суду.

Володимир Балух — кримський фермер, який вивісив у 2014 році на своєму будинку український прапор, але його неодноразово зривали кримські силовики. У листопаді 2016 року Володимир прикріпив на свій будинок табличку з написом «вул. Героїв Небесної Сотні, 18». За його словами, після цього йому почали надходити погрози від місцевої адміністрації та поліції, що якщо він не зніме табличку, то у нього вдома можуть "знайти" наркотики або зброю, що, власне, і сталося.

QHA