СІМФЕРОПОЛЬ / Акмесджит (QHA) -

Український активіст, незаконно засуджений в окупованому Криму, Володимир Балух, який оголосив голодування, сильно схуд і змарнів. Про це повідомила Кримська правозахисна група у Facebook.

У Кримській правозахисній групі зазначили, що про це стало відомо тільки після того, як Балуха відвідав адвокат.

Українського активіста перевели з одиночної камери в ту, де він постійно перебуває під відеоспостереженням. У камері є ще одна людина, якій співробітники СІЗО постійно приносять домашню їжу.

— Український активіст розцінює це як форму знущання і спробу змусити його припинити голодування. І до початку голодування до активіста в камеру приходили співробітники СІЗО, які намагалися його відмовити від голодування, — йдеться у повідомленні.

QHA повідомляло, що Володимир Балух продовжує голодування з 19 березня у СІЗО Сімферополя. Омбудсмен Людмила Денисова звернулася до російської сторони з проханням організувати політв'язню Балуху медогляд і перевірити умови його тримання.

Володимир Балух продовжує голодування, маючи проблеми зі здоров'ям. Правозахисник Володимир Чекригін заявив, що у Балуха є проблеми з печінкою і він застуджений.

Нагадаємо, Балух оголосив безстрокове голодування, протестуючи проти вироку суду. 19 березня українця перевели в одиночну камеру СІЗО.

Раніше Роздольненський районний «суд» в окупованому Криму засудив Володимира Балуха на 3 роки і 7 місяців позбавлення волі за його громадянську позицію. Володимир Балух буде відбувати термін в колонії-поселенні. Українського активіста взяли під варту в залі суду.

Володимир Балух — кримський фермер, який вивісив у 2014 році на своєму будинку український прапор, який неодноразово зривали кримські силовики. У листопаді 2016 року Володимир прикріпив на свій будинок табличку з написом «вул. Героїв Небесної Сотні, 18». За його словами, після цього йому почали надходити погрози від місцевої адміністрації та поліції, що якщо він не зніме табличку, то у нього вдома можуть "знайти" наркотики або зброю, що, власне, і сталося.

QHA