СІМФЕРОПОЛЬ / Акмесджит (QHA) -

Український активіст, незаконно засуджений в окупованому Криму, Володимир Балух продовжує голодування з 19 березня у СІЗО Сімферополя. Про це повідомили у прес-службі уповноваженого Верховної Ради України з прав людини.

Омбудсмен Людмила Денисова звернулася до російської колеги з проханням організувати політв'язню Балуху медогляд і перевірити умови його тримання.

— Через відсутність зв'язку з Балухом В.Г. у родичів виникають побоювання щодо стану його здоров'я та умов тримання у слідчому ізоляторі. Через це звертаюся до Вас із проханням посприяти в організації огляду Балуха В.Г. кваліфікованими лікарями і дати доручення перевірити умови його тримання у слідчому ізоляторі.

Денисова підкреслила, що стан Володимира Балуха погіршився після відмови від їжі.

— До нас надійшла інформація, що після відмови від їжі стан здоров'я Балуха В.Г. різко погіршився. Окрім того, після його переведення до одиночної камери йому не дозволили взяти із собою особисті речі.

Окрім цього, омбудсмен додала, що адвокат політув'язненого українця так і не зміг потрапити до підзахисного у СІЗО.

QHA повідомляло, що Володимир Балух продовжує голодування, маючи проблеми зі здоров'ям. Правозахисник Володимир Чекригін заявив, що у Балуха є проблеми з печінкою і він застуджений.

Нагадаємо, Балух оголосив безстрокове голодування, протестуючи проти цього вироку суду. 19 березня українця перевели в одиночну камеру СІЗО, в якій окупанти будуть його тримати на період голодування.

Раніше Роздольненський районний «суд» в окупованому Криму засудив Володимира Балуха на 3 роки і 7 місяців позбавлення волі за його громадянську позицію. Володимир Балух буде відбувати термін в колонії-поселенні. Українського активіста взяли під варту в залі суду.

Володимир Балух — кримський фермер, який вивісив у 2014 році на своєму будинку український прапор, який неодноразово зривали кримські силовики. У листопаді 2016 року Володимир прикріпив на свій будинок табличку з написом «вул. Героїв Небесної Сотні, 18». За його словами, після цього йому почали надходити погрози від місцевої адміністрації та поліції про те, що якщо він не зніме табличку, то у нього вдома можуть "знайти" наркотики або зброю, що, власне, і сталося.

QHA