КИЇВ (QHA) -

Український омбудсмен Людмила Денісова заявила, що адвокат, а також громадський захисник Володимира Балуха архієпископ Сімферопольський і Кримський Климент підтвердили інформацію про побиття в'язня Кремля.

Про це Денісова повідомила у своєму Facebook.

За словами омбудсмена, незважаючи на те, що з моменту побиття Балуха минуло п'ять днів, його й досі не оглянули лікарі.

— Уточнила інформацію щодо Володимира Балуха. Я не сумнівалася, що його побили, а тепер цей факт підтвердили адвокат і Архієпископ Сімферопольський і Кримський Климент. До болю в області нирок, печінки і голови додався біль у серці. Іноді він настільки пронизливий, що викликає блювотні рефлекси. Медики й досі не оглянули Володимира, а минуло вже п'ять днів. Так, саме п'ять днів.

Денісова назвала причину побиття політв'язня.

— Дізналася ще одну причину побиття: Балух розповідав адвокату про стан свого здоров'я, про ставлення до нього у слідчому ізоляторі, про втрачену надію і відсутність надій. Після фізичної розправи і без того слабкого українця боягузи з СІЗО посадили перед відеокамерою і змусили сказати, що у нього все добре, здоров'я не підводить, прекрасні умови тримання і ставлення до нього теж стабільно хороше. Підкреслюю: це спектакль. І тому я хочу почути всю правду тільки з вуст Володимира Балуха.

Денісова зазначила, що Балух попросив привести до нього нотаріуса і бажає написати заповіт на випадок смерті, оскільки відчуває, що "погрози розправи лише погрозами не залишаться, і в колонію він не доїде".

Український омбудсмен вимагає від уповноваженого з прав людини РФ Тетяни Москалькової надати їй можливість зустрітися з Балухом і надати йому медичну допомогу.

Нагадаємо, 14 вересня, заступник голови Меджлісу кримськотатарського народу Ахтем Чийгоз зазначив, що Балуха у сімферопольському СІЗО побили.

Раніше адвокат Балуха Ольга Дінзе заявила, що у політв'язня погіршився стан здоров'я, він приймає знеболююче. Його мучать сильний головний біль, запаморочення, болі у спині й печінці.

QHA