КИЇВ (QHA) -

Володимира Балуха вивезли з сімферопольського СІЗО в ізолятор тимчасового тримання у селищі Роздольне для ознайомлення з матеріалами кримінальної справи. Про це заявив заступник голови Меджлісу кримськотатарського народу Ахтем Чийгоз.

За його словами, українського політв'язня вивезли близько чотирьох днів назад. Балух, ймовірно, повернеться у СІЗО Сімферополя сьогодні, 23 липня.

— Балуха вивезли для ознайомлення з матеріалами справи десь чотири дні тому. Він перебуває в ізоляторі тимчасового тримання у Роздольному. У нього є таке право і йому надали можливість ним скористатися. Слідчий приносить йому матеріали справи, він їх там читає. Сьогодні (23 липня — КС) він, можливо, повернеться, — відзначив Чийгоз.

Заступник голови Меджлісу зазначив, що у сімферопольському СІЗО Балух перебуває в загальній камері, незважаючи на стан здоров'я. Чийгоз заявив, що «припиняти голодування Балух так само не має наміру».

Нагадаємо, в'язень Кремля Володимир Балух оголосив голодування 19 березня 2018 року.

Як повідомляло QHA, начальник ізолятора Роздольне Валерій Ткаченко спровокував бійку за участю Балуха. Подробиці інциденту розповідала адвокат українця Ольга Дінзе.

Раніше мати українського в'язня Володимира Балуха заявила, що не має наміру просити президента Росії Володимира Путіна помилувати її сина. За її словами, просити помилування означає визнати провину.

Відзначимо, Балух отримав свій термін через те, що вивісив український прапор на своєму будинку, а незабаром його визнали винним в абсурдних звинуваченнях, нібито за побиття глави ІТТ в Криму, отримавши у підсумку 5-річний термін позбавлення волі.

QHA