СІМФЕРОПОЛЬ / Акмесджит (QHA) -

В окупованому Криму із залу «суду» до лікарні забрали українського активіста Володимира Балуха, якого звинувачують у зберіганні боєприпасів.

Його відвезли до Центральної районної лікарні Роздольненського району.

Раніше Балуху зробили знеболюючий укол, але «прокурор» наполіг, щоб його відправили до лікарні.

— Балух вже 11 місяців перебуває під вартою, незважаючи на те, що відповідно до статті 255 КПК Росії особа за злочином середньої тяжкості не може утримуватися під вартою більше 6 місяців. Відповідно, він підлягає звільненню, або відносно нього має бути обрана інша, більш м'яка міра запобіжного заходу. У даний час стан його здоров'я в значній мірі погіршився, у тому числі через умови утримання. Він відчуває сильні болі в області спини. У зв'язку з цим у нього є порушення рухової активності. Належна медична допомога йому не надається. Відповідно, захист має намір звернутися з клопотанням до суду про зміну Балуху запобіжного заходу на менш суворий, не пов'язаний з утриманням під вартою, — зазначила адвокат Ольга Дінзе.

QHA повідомляло, що 7 листопада Роздольненський районний суд в окупованому Криму почав повторний процес у справі українського політв'язня Володимира Балуха.

Володимиру Балуху «суд» продовжив арешт до 16 січня 2018 року. Під час дебатів прокурор заявив, що підстав для зміни тримання під вартою не з'явилося, і що Балух, перебуваючи на волі, нібито може почати знову займатися «протиправною діяльністю».

Раніше, 4 серпня, суд виніс вирок Балуху — 3 роки і 7 місяців колонії загального режиму, а також штраф у розмірі 10 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

2 жовтня справу українського активіста відправили на додаткове розслідування.

ФСБ затримала Володимира Балуха 8 грудня 2016 під приводом того, що на горищі його будинку нібито були виявлені 90 патронів і кілька тротилових шашок.

Джерело: Крим.Реалії

QHA