КИЇВ (QHA) -

Магазин українських брендових товарів у центрі Києва прикрасив вітрини банерами на підтримку українського політв'язня Кремля Олега Сенцова. Про це повідомляється на Facebook сторінці магазину.

Банерами власники магазину висловлюють підтримку Сенцову, і заявляють, що не можуть допустити загибелі українця.

— Наші вітрини — це наш голос. Вони виходять на головну вулицю столиці, повз них проходять тисячі людей — як українських, так і іноземних громадян. Ми змінили вітрини, щоб висловити свою позицію. Оскільки кінорежисер Олег Сенцов — наш співвітчизник, невинно засуджений в Росії на 20 років ув'язнення, оголосив голодування. Його вимога — звільнення понад 60-ти українських політв'язнів, які відбувають покарання в російських в'язницях тільки за те, що вони є громадянами України, — йдеться у повідомленні.

Так, власники закликають усіх долучитися до цієї акції.

— Ми закликаємо приєднатися до нас усіх, хто має у своєму розпорядженні вітрини та вікна. Усі вітрини Києва і країни мають заговорити одним голосом! Ми маємо привертати увагу і впевнені, що за цим почнуться дії. У списку українських політв'язнів немає чужих. Там усі свої.

QHA повідомляло, що 1 і 2 червня відбудеться глобальна акція #SaveOlegSentsov. Активісти, які вимагають від уряду Росії звільнити українського кінорежисера, кримчанина Олега Сенцова, оголосили про план своїх дій перед Чемпіонатом світу з футболу, який Росія збирається приймати з 14 червня.

Нагадаємо, спікер Міністерства закордонних справ (МЗС) України Мар'яна Беца заявила, що Україна розглядає усі можливі варіанти звільнення Олега Сенцова. Речниця МЗС підкреслила, що можливий варіант обміну Олега Сенцова на директора «РИА Новости Украина» Кирила Вишинського, якого затримали у Києві за підозрою у державній зраді.

Раніше адвокат Дмитро Дінзе на прес-брифінгу заявив, що Олег Сенцов голодуватиме до кінця.

Олег Сенцов розпочав голодування 14 травня, вимагаючи від російської влади звільнити 64 українських політв'язнів.

QHA